Zamknij

"Miasteczko Salem": gwiazdor "Gry o tron" w obsadzie adaptacji horroru Stephena Kinga

27.09.2021 12:08
Pilou Asbaek
fot. Invision/Invision/East News

Do obsady remake'u "Miasteczka Salem" na podstawie powieści Stephena Kinga dołączył gwiazdor "Gry o tron". W kogo wcieli się Pilou Asbaek?

Obsada nowej wersji horroru "Miasteczko Salem" powiększyła się o kolejne nazwisko. W nadchodzącym filmie zobaczymy między innymi Pilou Asbaeka - aktora znanego z serialu "Gra o tron".

"Miasteczko Salem": Pilou Asbaek z Gry o tron w obsadzie horroru

Duński aktor zyskał międzynarodową sławę dzięki roli złowieszczego Eurona Greyjoya w hicie HBO "Gra o tron". Niebawem zobaczymy go w innej kreacji.

Jak podaje Collider, Asbaek wcieli się w postać Richarda Strakera - jednego z głównych antagonistów opowieści. Straker jest sługą Kurta Barlowa - wampira, który zamieszkał w starym domu tytułowej miejscowości. Asbaek dołączył do Lewisa Pullmana, który wcieli się w głównego bohatera oraz Alfre Woodard, Makenzie Leigh, Billa Campa oraz Spencera Treata Clarka. Protagonistą "Miasteczka Salem" jest pisarz wracający po latach w rodzinne strony, którego uwagę przykuwa tajemniczy nowy mieszkaniec. Wkrótce okazuje się, że Jersualem ciszy się zainteresowaniem wampirów.

Reżyserem remake'u "Miasteczka Salem" został Gary Dauberman, który zajmie się również scenariuszem oraz produkcją filmu. Filmowiec jest autorem scenariusza do dwóch części najnowszej wersji innego horroru na podstawie Kinga - "To". "Miasteczko Salem" zostało oparte na drugiej w dorobku powieści Stephena Kinga, wydanej w 1975 roku.

Rola w "Miasteczku Salem" to nie jedyna duża produkcja, w którą jest zaangażowany Asbaek. Aktor skończył niedawno zdjęcia do filmu "Aquaman and the Lost Kingdom" w reżyserii Jamesa Wana. Co ciekawe filmowiec również pracuje nad "Miasteczkiem Salem" w roli producenta. Gwiazdor "Gry o tron" zagrał również w horrorze z 2020 roku "Run Sweetheart Run" studia Blumhouse.

"Miasteczko Salem": kiedy premiera?

Fani adaptacji Stephena Kinga muszą uzbroić się w cierpliwość. Premiera nowego "Miasteczka Salem" została zaplanowana na 9 września 2022 roku. Do debiutu horroru pozostał więc niemal rok.

RadioZET.pl/Collider