Zamknij

Miasteczko Twin Peaks: powstanie film dokumentalny o zbrodni, która zainspirowała twórców serialu

15.07.2020 12:55
Kadr z serialu Twin Peaks
fot. YouTube/Kadr z serialu Twin Peaks

'Miasteczko Twin Peaks" to serial, który ma status kultowego. Okazuje się, że w planach jest nakręcenie filmu dokumentalnego o zbrodni, która była inspiracją dla twórców serialu.

Miasteczko Twin Peaks: powstanie film dokumentalny o zbrodni, która zainspirowała twórców serialu. Kultowy serial Davida Lyncha był emitowany w latach 1990-1991. Fabuła serialu opierała się na tajemniczym morderstwie Laury Palmer. Być może nie każdy fan serialu wie, że historia była inspirowana prawdziwą zbrodnią. Mowa o morderstwie Hazel Irene Drew, która zaginęła w 1908 roku.

Zobacz także: TOP 4 filmy o księżnej Dianie. Te tytuły warto zobaczyć [LISTA] 

Miasteczko Twin Peaks: powstanie film dokumentalny o zbrodni, która zainspirowała twórców serialu

"Miasteczko Twin Peaks" to serial, który miał premierę 30 lat temu, a mimo to wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest mroczny, intrygujący, a do tego wyróżnia się atmosferą. Zawarta w serialu historia Laury Palmer jest inspirowana morderstwem Hazel Irene Drew. Co więcej, w planach jest nakręcenie filmu dokumentalnego o tragedii z 1908 roku.

Całość będzie oparta na książce "Blonde, Beautiful and Dead" Davida Bushmana i Marka Givensa. Premiera jest przewidziana na 2021 rok. Jeśli chodzi o serial, to ma on zostać wyprodukowany przez Amazona. Reżyserem będzie Benjamin Alfonsi.

Bohaterką serialu będzie Hazel. Jej ciało odnaleziono w stawie Teal's Pond w miejscowości Sand Lake w stanie Nowy Jork. Tożsamość jej mordercy jest nieznana. Warto wiedzieć, że z Sand Lake pochodziła babcia Marka Frosta, scenarzysty "Twin Peaks" i to właśnie ona opowiedziała mu o tragicznych wydarzeniach, którymi żyło całe miasteczko.

Dokładna data premiery filmu dokumentalnego nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Gwiezdne wojny: wszystkie filmy z serii "Star Wars" na HBO GO. Kiedy się pojawią? 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Aktivist.pl