Zamknij

Michael Douglas dołączył do Alei Sław. Towarzyszyła mu piękna Catherine Zeta-Jones

Redakcja
08.11.2018 15:07
Michael Douglas dołączył do Alei Sław. Towarzyszyła mu piękna Catherine Zeta-Jones
fot. @ParisaMichelle / SplashNews.com/East News

Michael Douglas to gwiazdor nagrodzony między innymi Oscarem i Złotym Globem. We wtorek dołączył do największych gwiazd kina, odsłaniając swoją gwiazdę na hollywoodzkiej Alei Sław. Na ceremonię przybył w otoczeniu rodziny.

Michael Douglas to aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 1962 roku rolą w westernie „Ostatni kowboj”. Ciężko wymienić wszystkie kinowe hity, w których mogliśmy go oglądać. Sławę przyniosły mu między innymi takie produkcje jak „Wall Street”, „Fatalne zauroczenie” czy „Nagi instynkt”. Za rolę w „Wall Street” otrzymał Oscara oraz Złoty Glob. W 1998 roku został laureatem nagrody Cezara za całokształt twórczości. W 2010 roku Douglas wyznał, że zmaga się z zaawansowaną chorobą nowotworową. Na szczęście już rok później poinformował fanów, że udało mu się pokonać nowotwór.

Michael Douglas w hollywoodzkiej Alei Sław

Choć Michael Douglas jest bez wątpienia gwiazdą światowego kina i zdobył największe nagrody przemysłu filmowego, do statusu legendy brakowało mu wciąż własnej gwiazdy w słynnej hollywoodzkiej Alei Sław. Do czasu. We wtorek, 6 listopada aktor dołączył do grona kultowych artystów.

Michael Douglas
fot. @ParisaMichelle / SplashNews.com/East News

Na ceremonii Douglas pojawił się w otoczeniu najbliższych. Towarzyszyła mu między innymi żona, Catherine Zeta-Jones. 50-letnia aktorka, która zmagała się z chorobą dwubiegunową, wyglądała kwitnąco i zachwyciła wszystkich obecnych na gali. 74-letniemu Michaelowi towarzyszył również ojciec, Kirk Douglas, który sam stał się ikoną światowego kina. Możemy pogratulować mu zdrowia, aktor-senior ma bowiem 102 lata!

Odsłaniając swoją gwiazdę, aktor wyraził radość z faktu, że mógł pracować z kilkoma pokoleniami aktorów.

Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood.

Gwiazda Michaela Douglasa jest już 2648. gwiazdą na Hollywood Boulevard.

RadioZET.pl/MF