Zamknij

Mikołajkowe wydanie „Milionerów”: Ile wygrali Mateusz Damięcki i Aleksandra Adamska?

Redakcja
07.12.2018 14:58
Mikołajkowe wydanie „Milionerów”: Ile wygrali Mateusz Damięcki i Aleksandra Adamska?
fot. Instagram:@huberturbanski_official

W Mikołajkowym odcinku „Milionerów” o milion złotych walczyli Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki. Aby zdobyć główną wygraną, musieli odpowiedzieć na dwanaście pytań. Ile udało im się wygrać?

6 grudnia widzowie mogli śledzić zmagania drugiego już mikołajkowego wydania popularnego teleturnieju „Milionerzy”. Przed szansą zdobycia głównej nagrody stanęli Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki. Dzień wcześniej mogliśmy obserwować walkę Patricii Kazadi i Olafa Lubaszenki. Podobnie jak poprzednicy, Aleksandra i Mateusz zarabiali pieniądze dla fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Czy poradzili sobie ze wszystkimi dwunastoma pytaniami?

Milionerzy
fot. Instagram:@wwtbampoland

Damięcki i Adamska w „Milionerach”

Pierwsze pytania nie były dla uczestników najmniejszym problemem. Z łatwością dotarli do progu 5 tysięcy złotych. Aby przejść dalej, musieli podać liczbę liter, które tworzą słynny napis na zboczu góry Lee w Los Angeles. Choć Ola typowała 8, Mateusz obstawał przy odpowiedzi „9”. Na szczęście postawił na swoim i udzielił poprawnej odpowiedzi.

Trudne okazało się pytanie za 20 tysięcy. Chodziło o podanie nazwy substancji, którą pompuje się koła samochodowe. Para postanowiła skorzystać z koła ratunkowego „pół na pół”. Poprawną odpowiedzią był azot, który wskazywał Mateusz.

Kolejne koło ratunkowe Adamska i Damięcki wykorzystali przy pytaniu: „Który spośród najwyższych szczytów czterech kontynentów jest najniższy?”. Poproszona o pomoc publiczność wskazała na Górę Kościuszki. Zawodnicy zawierzyli tej sugestii i odpowiedzieli prawidłowo.

Ola i Mateusz
fot. Instagram:@olaadamskafanpage

Mikołajkowy odcinek „Milionerów”: Czy padła główna wygrana?

Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki radzili sobie znakomicie. Bez problemu przeszli przez pytanie za 75 tysięcy złotych i stanęli na progu 125 tysięcy. Trzeba przyznać, że pytanie nie należało do najłatwiejszych. Brzmiało następująco: „Marianna z obrazu »Wolność, wiodąca lud na barykady« ma nagie piersi. Jaką jeszcze goliznę eksponuje na tym obrazie Delacroix?”.

Zawodnicy mieli do wyboru odpowiedzi: A: rubensowskie pośladki B: męskie łono C: wzgórek Wenery D: krzaczaste pachwiny.

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy": pytanie za pół miliona. Czy było trudne?

Ola i Mateusz nie znali odpowiedzi, zadzwonili więc do przyjaciela, Marcina Korcza. On jednak nie był w stanie im pomóc. Para postanowiła wycofać się z dalszej walki. Tym samym zakończyli grę z kwotą 75 tysięcy złotych. To bez wątpienia bardzo dobry wynik.

RadioZET.pl/se.pl/MF