Zamknij

"Milionerzy": Kto recytował polski wiersz na albumie Vangelis? Znasz odpowiedź?

Redakcja
27.09.2018 21:51
"Milionerzy": Kto recytował polski wiersz na albumie Vangelis? Znasz odpowiedź?
fot. Instagram:@milionerzy_tvn2

W "Milionerach" kolejny raz czekały widzów duże emocje. Paweł Zamorski bez problemu dotarł do pytania za 125 tysięcy złotych. Czy wiedział, kto recytował polski wiersz na płycie zespołu Vangelis? 

w czwartkowym odcinku "Milionerów" po raz kolejny pojawił się uczestnik, który zachwycił swoją wiedzą. Paweł Zamorski radził sobie doskonale od samego początku. Wiedział między innymi, że warszawska starówka została odbudowana według projektu Bernardo Bellotto. Nie sprawiło mu również trudności pytanie o znaczenie słowa "Żuawi". Wbrew pozorom nie są to mieszkańcy Żuław, ale formacja lekkiej piechoty, która została sformowana 1830 roku. Wiedza uczestnika wywarła wrażenie nawet na Hubercie Urbańskim.

"Milionerzy": pytanie za 125 tysięcy złotych

Pan Paweł znakomicie poradził sobie z wcześniejszymi pytaniami. Problem pojawił się na poziomie 125 tysięcy złotych. Uczestnik miał do dyspozycji jeszcze dwa koła ratunkowe, więc miał duże szanse na poradzenie sobie z pytaniem. To jednak zaskoczyło go kompletnie. Gracz musiał odgadnąć kto recytował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego na albumie "Blade Runner" grupy Vangelis. Do wyboru miał następujące odpowiedzi:

a. Konstanty Ildefons Gałczyński

b. Ridley Scott

c. Roman Polański

d. Andrzej Seweryn

Gracz nie był pewien, więc wybrał opcję "pół na pół". Do wyboru pozostały odpowiedzi B i C. Po zastanowieniu Pan Paweł postawił na Ridleya Scotta. Niestety, okazało się, że na płycie Vangelis udzielił się Roman Polański. Uczestnik opuścił studio bogatszy o gwarantowane 40 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/MF

"Milionerzy": Kto recytował polski wiersz na albumie Vangelis? Znasz odpowiedź?