Zamknij

Milionerzy: Padło pytanie za milion. Znasz odpowiedź?

Redakcja
10.09.2018 21:20
Milionerzy: Padło pytanie za milion. Znasz odpowiedź?
fot. @Instagram:tvn.pl

W poniedziałkowej odsłonie popularnego teleturnieju "Milionerzy" czekały widzów duże emocje. Dominik Komorek na początku odcinka miał wszystkie koła ratunkowe i tylko pięć pytań dzieliło go od głównej wygranej. Udało mu się dotrzeć do pytania za milion.

"Milionerzy" niezmiennie zapewniają telewidzom masę emocji. Rzecz jasna najbardziej emocjonujące są pytania, za które uczestnicy mogą wygrać poważne pieniądze. W poniedziałkowym odcinku przed szansą wygrania głównej nagrody stanął Dominik Komorek. Rozpoczynając odcinek znajdował się w doskonałej sytuacji, posiadał bowiem wszystkie koła ratunkowe i tylko 5 pytań do miliona. 

Czy w "Milionerach" padła główna wygrana?

Pierwsze pytanie dotyczyło powieści, której rytm wyznaczają godziny nabożeństw. Gracz bez problemu skojarzył liturgiczne nawiązanie do "Imienia Róży" Umberto Eco i osiągnął próg 75 tysięcy złotych.

Nieco trudniej było w przypadku pytania o znaczenie wyrazu papabile. Pan Dominik postanowił ratować się kołem ratunkowym "pół na pół". Dzięki wyeliminowaniu błędnych wariantów udało mu się odpowiedzieć prawidłowo. Papabile to prawdopodobny następca Papieża.

Pytanie za 250 tysięcy złotych nie sprawiło uczestnikowi żadnego problemu. Bez wahania odpowiedział, że Florydę Stany Zjednoczone kupiły od Hiszpanii.

Emocje rosły. Pytanie za pół miliona złotych wymagało podania elementu stroju typu "black tie", który jest wymagany również w stroju sędziego. Gracz miał do wyboru arbitrów piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz boksu. Tutaj również nie było wątpliwości, chodziło o sędziego ringowego. Dominik Komorek z dwoma kołami ratunkowymi stanął przed pytaniem o milion. Brzmiało ono: Jaki instrument stroi muzyk?

Do wyboru gracz miał odpowiedzi: tamburyn, kocioł, okaryna i czynele. Pan Dominik na początku poprosił o pomoc publiczność. Następnie skorzystał z telefonu do przyjaciela. Bardzo długo zastanawiał się, ale ostatecznie podjął decyzję o rezygnacji. Tym samym zabrał ze sobą ze studia pół miliona złotych. 

Prawidłową odpowiedzią był kocioł. Okazało się, że publiczność podpowiadała uczestnikowi dobrze. 

Zobacz wszystkie pytania, które doprowadziły do ostatniej wygranej miliona. Sprawdź, czy znasz odpowiedzi!

Rozwiąż quiz

Milionerzy: droga do miliona - wszystkie pytania Marii Romanek

 "Co ukoi nerwy i zastąpi cytrynę?"

Pytanie za 500 złotych:

RadioZET.pl/MF