Zamknij

„Milionerzy”: Patricia Kazadi i Olaf Lubaszenko w odcinku mikołajkowym. Ile wygrali?

Redakcja
06.12.2018 10:34
„Milionerzy”: Patricia Kazadi i Olaf Lubaszenko w odcinku mikołajkowym. Ile wygrali?
fot. Instagram:@wwtbampoland

W środowym odcinku specjalnym teleturnieju „Milionerzy” wystąpili Patricia Kazadi oraz Olaf Lubaszenko. Aktorski duet walczył o pieniądze dla fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Jak dużo udało im się wygrać?

Teleturniej „Milionerzy” niezmiennie przyciąga przed ekrany widzów, którzy z uwagą śledzą zmagania uczestników z pytaniami z wielu różnych dziedzin. 5 grudnia fani programu mogli obejrzeć mikołajkowy odcinek specjalny. W roli graczy wystąpił aktorski duet z komedii „Miłość jest wszystkim”: Patricia Kazadi i Olaf Lubaszenko. Gwiazdy walczyły w szczytnym celu, wygrane przez nich pieniądze miały bowiem wesprzeć fundację TVN „Nie jesteś sam”. Ile udało się wygrać aktorom?

ZOBACZ TEŻ: Olaf Lubaszenko w wywiadzie dla Radia ZET: "Coraz mniej chce mi się grać wszystko"

Olaf i Patricia
fot. facebook.com/milionerzytvn

Kazadi i Lubaszenko w „Milionerach”

Aktor i aktorka nie mieli najmniejszych problemów z dotarciem do poziomu 5 tysięcy złotych. Z łatwością odpowiadali na pytania dotyczące prawa Newtona, pochodzenia cząbru czy charakterystycznego zapachu po burzy. Kłopot sprawiło im dopiero pytanie o wąsy, które miały przykrywać braki w uzębieniu pewnej znanej postaci. Gracze zdecydowali się na koło ratunkowe „pół na pół” i ostatecznie wybrali prawidłową odpowiedź. Chodziło o Józefa Piłsudskiego.

Pytanie za 20 tysięcy złotych dotyczyło najwyższej nuty gamy C-dur na pięciolinii. Na szczęście Patricia jest także piosenkarką i wybrała prawidłową odpowiedź, czyli „h”.

Kolejny próg wygranej wymagał wiedzy z zakresu historii i geografii. Pytanie brzmiało: „Do którego z mórz Wespazjan kazał wrzucać jeńców, żeby potwierdzić jego szczególną wyporność?”. Aktorzy nie mieli wątpliwości, że chodzi o Morze Martwe i obronili pytanie za 40 tysięcy złotych.

ROZWIĄŻ QUIZ: Wszystkie pytania zwyciężczyni "Milionerów"

Hubert Urbański
fot. facebook.com/milionerzytvn

„Milionerzy”: pytanie o polskiego poetę

Emocje rosły, Kazadi i Lubaszenko walczyli o 75 tysięcy złotych. Pytanie dotyczyło teobrominy, składnika trującego dla psów. Olaf postanowił zaznaczyć odpowiedź na własne ryzyko i udało się! Słusznie uznał, że psów nie powinno się karmić czekoladą, która zawiera ten właśnie składnik.

Aby zdobyć 125 tysięcy złotych, uczestnicy musieli zgadnąć, kto jest autorem słynnych zdań: „Nie rozdziobią nas kruki ni wrony, ani nic! Nie rozszarpią na sztuki poezji wściekłe kły!”. Tutaj potrzebna była pomoc publiczności, która okazała się nieoceniona. Widzowie wytypowali prawidłową odpowiedź. Olaf i Patricia zaznaczyli odpowiedź „Edward Stachura” i zdobyli kolejny próg wygranej.

Niestety w tym momencie program się zakończył. Jednak dalszą walkę aktorów o milion złotych obejrzymy już dziś, 6 grudnia, o godzinie 20.55 na antenie TVN.

RadioZET.pl/MF