Zamknij

Milionerzy: Pytanie o skazanie 15-latka warte pół miliona złotych

Redakcja
05.09.2018 22:30
Milionerzy: Pytanie o skazanie 15-latka warte pół miliona złotych
fot. Instagram:@wwtbampoland

W "Milionerach padło kolejne pytanie za pół miliona. Uczestnik musiał zmierzyć się z kwestiami prawnymi dotyczącymi sądzenia 15-latka. Jak dokładnie brzmiało pytanie i czy gracz udzielił poprawnej odpowiedzi?

Pan Tomasz pokonał w "Milionerach" długą drogę. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie o błędną informację dotyczącą statuy Chrystusa z Rio (chodziło o to, że nie została ona wykonana w stylu gotyckim) gracz stanął przed pytaniem o pół miliona złotych. Trzeba przyznać, że było ono wyjątkowo interesujące i bardzo trudne. 

Jak brzmiało pytanie za pół miliona złotych?

Hubert Urbański zaskoczył Pana Tomasza pytaniem z dziedziny prawa. "Zbyszek wczoraj ukończył 15 lat, ale już zna się na prawie i wie, że mógłby być sądzony na podstawie Kodeksu Karnego za...". Należało dokończyć zdanie jedną z czterech odpowiedzi. Do wyboru uczestnik miał następujące warianty:

a) obnażanie się w parku

b) szpiegostwo

c) łapownictwo wyborcze

d) wzięcie zakładnika

Pan Tomasz długo się wahał, ale ostatecznie postanowił wycofać się z gry. Szkoda, bowiem zdradził Hubertowi Urbańskiemu, na jaką odpowiedź stawiał. Była to poprawna odpowiedź, czyli "wzięcie zakładnika". Gracz nie chciał jednak podejmować ryzyka. 

Zbyszek wczoraj skończył 15 lat... - MILIONERZY: pytanie za pół miliona złotych

RadioZET.pl/MF

zbyszek wczoraj ukonczył 15 lat ale już zna się na praiwe i wie, ze mógłby być sądzony na podsawie KK za: