Zamknij

Milionerzy: padło pytanie za pół miliona złotych. Znasz odpowiedź?

Redakcja
15.09.2017 11:35
Milionerzy
fot. screen

W ostatnim odcinku "Milionerów" na fotelu gracza zasiadła Alicja Brańczyk. Uczestniczka za sobą miała już 10 pytań i była na ostatniej prostej do głównej wygranej.

Pytanie numer jedenaście w swojej grze do miliona, które usłyszała Alicja Brańczyk w odcinku "Milionerów" z 14.09., było pytaniem za połowę stawki. Uczestniczka wykorzystała wcześniej wszystkie trzy koła ratunkowe, więc z zagadnieniem za 500 tysięcy złotych musiała zmagać się bez żadnej pomocy ze strony publiczności, przyjaciela czy komputera odrzucającego dwie nieprawidłowe odpowiedzi.

Kiedy usłyszała, jak brzmi pytanie za pół miliona złotych, miała bardzo niewyraźną minę. Po krótkim namyśle zdecydowała o rezygnacji z dalszej gry. W jej kieszeni pozostało 250 tysięcy złotych. Pytanie to brzmiało następująco:

Z czego w głównej mierze zrobione są tak zwane monety bulionowe? A: z pasty rosołowej B: ze zrolowanego mięsa C: z miedzi D: ze złota. Uczestniczka typowała odpowiedź C. A Wy, którą byście wybrali?

Zagłosuj

Którą odpowiedź na powyższe pytanie typujesz jako poprawną?

Liczba głosów:

2

Poprawna jest odpowiedź D. Monety bulionowe, czyli monety lokacyjne, inwestycyjne, to - zgodnie z definicją - monety z metali szlachetnych (głównie ze złota, srebra, platyny) bite na cele inwestycyjne, czyli lokatę kapitału. Monety te niekiedy nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja (t oz). Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu.

RadioZET.pl/SA