Zamknij

Pytanie z Milionerów: czym są zołzy?

Redakcja
16.05.2018 11:15
Milionerzy pytanie zołzy
fot. screen Milionerzy

We wtorkowym odcinku Milionerów (15.05.) jeden z uczestników musiał odpowiedzieć na pytanie o... zołzy. Co oznacza to popularne określenie?

Pana Adam był drugim graczem, który podczas wtorkowego odcinka Milionerów (15.05.) zasiadł obok Huberta Urbańskiego, by zawalczyć o główną wygraną. Student medycyny na początku miał nieco problemów przy pytaniu o to, czego nie cumujemy, jednak kolejne zagadnienia okazały się dużo łatwiejsze. Dłuższą chwilę zastanawiał się nad pytaniem za 5 tysięcy złotych i przydała mu się wiedza z jego studiów.

Milionerzy - 99 odcinek: Turecki Potok - co to jest?

Pytanie z Milionerów

W pytaniu "Zołzy to kobiety o trudnym obyciu, ale też..." uczestnik skorzystał z koła ratunkowego 50:50, dzięki czemu ostatecznie udało się mu zaznaczyć prawidłową z następujących odpowiedzi:

A: te miłe i dobre; B: sos po kaszubsku; C: choroba zwierząt; D: pasożyty przewodu pokarmowego.

1

O którą odpowiedź chodzi? Po zastosowaniu koła ratunkowego pozostały odpowiedzi B i C. Prawidłowa okazała się ta druga: zołzy to także choroba zwierząt.

Gracz w kolejnych pytaniach świetnie sobie radził i po zdobyciu gwarantowanej sumy 40 tysięcy złotych, w kolejnym odcinku zawalczy o nagrodę główną.

RadioZET.pl