Zamknij

Milionerzy. Karol Sawko i pytanie o najwyższy szczyt Dolomitów we Włoszech

Redakcja
21.03.2018 08:57
Karol Sawko
fot. player.pl/Milionerzy

„Milionerzy” — kolejny odcinek teleturnieju za nami. Karol Sawko z Warszawy miał nie lada zagwozdkę przy pytaniu za 75 tysięcy złotych. I trudno się dziwić...

Milionerzy. Karol Sawko i pytanie o najwyższy szczyt Dolomitów we Włoszech

Karol Sawko z Warszawy rozpoczął grę od pytania za 75 tysięcy złotych. Miał do dyspozycji dwa koła ratunkowe — wydawało się więc, że być może to on zostanie drugim polskim milionerem w historii programu.

Pytanie za 75 tysięcy złotych, które usłyszał Karol, brzmiało:

Najwyższy szczyt Dolomitów we Włoszech to:

A. Kalafior

B. Rolada

C. Marmolada

D. Fasola

Zawodnik zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A. Jak argumentował? — Chyba zaryzykuję. Kalafior mnie przekonuje [...]. Dolomity leżą blisko Francji, kalafior brzmi z francuska, jakby go inaczej zapisać... Jakoś mnie kusi — tłumaczył.

Zobacz także

Choć Hubert Urbański przypomniał uczestnikowi „Milionerów”, że ma do dyspozycji jeszcze dwa koła ratunkowe, ten zdecydował się zaufać intuicji i dedukcji.

Okazało się, że poprawną odpowiedzią była C, czyli Marmolada. Ta nazwa pochodzi z języka ladyńskiego, w którym znaczy „błyszcząca”, co związane jest z leżącym na północnej flance szczytu lodowcem Ghiacciaio della Marmolada. Internauci nie kryli rozczarowania tym, że pan Karol zdecydował się zaryzykować. Z jego wiedzą mógł naprawdę dojść dalej.

„No i Marmolada po obiedzie...”, „Marmolada też brzmi z francuska” — tak pisali po zakończeniu odcinka.

RadioZET.pl/SI