Zamknij

Nowy film Johnny'ego Deppa bojkotowany w Hollywood? Aktor twierdzi, że jest na czarnej liście

16.08.2021 10:32
Johnny Depp
fot. LLUIS GENE/AFP/East News

Johnny Depp twierdzi, że jest persona non grata w Hollywood. Wszystko z powodu jego procesów sądowych z byłą żoną Amber Heard i brytyjskimi tabloidami.

Johnny Depp w ostatnim z wywiadów stwierdził, że trafił na czarną listę Hollywood, o czym świadczy sytuacja ostatniego filmu z jego udziałem. Powodem tego stanu rzeczy są postępowania sądowe, w których aktor od kilku lat miesięcy bierze udział.

"Minamata" - film Johnny'ego Deppa bojkotowany w Hollywood?

O konflikcie pomiędzy Johnnym Deppem a Amber Heard pojawiło się już mnóstwo artykułów. Była żona aktora oskarżyła go o przemoc fizyczną i psychiczną. Gwiazdor zapłacił Heard 7 milionów dolarów z tytułu ugody, ale w 2018 roku pozwał wydawcę tabloidu "The Sun", który w jednym z artykułów nazwał go "żonobijcą". Sąd odrzucił wniosek Deppa, powołując się na udokumentowaną przemoc fizyczną skierowaną w stronę jego byłej żony.

Z tego powodu wytwórnia Warner Bros. zerwała z Deppem umowę na filmy z serii "Fantastyczne zwierzęta". Gwiazdora w roli głównego antagonisty spin-offów "Harry'ego Pottera" zastąpił Mads Mikkelsen. W lutym 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie zadebiutował film "Minamata" - oparta na faktach historia fotografa wojennego W. Eugene'a Smitha, który udał się w okolice japońskiego miasta Minamata, gdzie w latach 50. XX doszło do zatrucia wody rtęcią przez Chisso Corporation - amerykańską firmę produkującą pestycydy. Główny bohater wyruszył w podróż, by udokumentować skutki katastrofy spowodowanej przez koncern, emitujący ścieki z fabryki do pobliskich wód. 

Mimo że od festiwalowej premiery filmu minął ponad rok, produkcja nadal nie trafiła do regularnej dystrybucji. Depp rozmawiał na ten temat z The Sunday Times. W wywiadzie uznał, że jest bojkotowany przez Hollywood.

Niektóre filmy opowiadają o ludziach, a nasz jest ważny dla mieszkańców Minamaty i ludzi, którzy doświadczają podobnych rzeczy. I jakim kosztem [o filmie jest cicho - przyp. red.]... kosztem bojkotu mnie w Hollywood? Jednego mężczyzny, jednego aktora w nieprzyjemnej i syfiastej sytuacji z ostatnich kilku lat? Zmierzam w kierunku, w którym muszę iść, aby ktoś o tym usłyszał... aby ujawnić prawdę.

Wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer zdecydowała się na zawieszenie wypuszczenia "Minamaty" w regularnym obiegu, z powodu orzeczenia sądu w sprawie przemocy stosowanej przez aktora. Obecnie nie wiadomo, jak wygląda przyszłość produkcji w reżyserii Andrew Levitasa.

Fani Deppa stoją za nim murem, domagając się między innymi usunięcia Heard z obsady serii "Aquaman" oraz przywrócenia gwiazdora w powstającej nowej wersji "Piratów z Karaibów". Depp próbuje ratować swoje dobre imię bataliami sądowymi z byłą żoną. W maju 2021 roku zmusił prawnie American Civil Liberties Union do ujawnienia, ile pieniędzy Heard przekazała organizacji po tym, jak zapowiedziała, że całość kwoty z ugody rozwodowej przeznaczy na grupę obrony praw obywatelskich. Okazało się, że częściowo wywiązała się z deklaracji, przez co aktorce może teraz grozić oskarżenie o krzywoprzysięstwo.

RadioZET.pl/The Sunday Times