Zamknij

„Minari“ – gdzie obejrzeć nominowany do Oscara 2021 film ze Stevenem Yeunem?

21.04.2021 11:29
Minari - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Oscary 2021 zbliżają się wielkimi krokami. 93. rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już  w nocy z niedzieli na poniedziałek 25-26 kwietnia. "Minari", ze znanym z „The Walking Dead” Stevenem Yeunem, został nominowany do Oscarów 2021. Gdzie obejrzeć cały film online? Czy jest dostępny na platformach Netflix lub HBO GO?

Oscary 2021: „ Minari” nominowane w najważniejszych kategoriach. Film Lee Isaaca Chunga ma szansę na aż sześć statuetek, w tym za Najlepszy Film. Czy produkcję ze Stevenem Yeunem można obejrzeć online na popularnych platformach streamingowych takich jak  NetflixAmazon Prime Video czy  HBO GO?

Zobacz także

„Minari" - gdzie obejrzeć cały film online?

"Minari" to tegoroczny oscarowy faworyt. Kinomani zastanawiają się, gdzie mogą obejrzeć nominowaną do Oscara produkcję. „Minari” niestety nie trafił do oferty żadnej z popularnych platform streamingowych jak: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Ipla, Player, VOD.pl, Canal+ Premiery czy MojeEKino.

Polski dystrybutor filmu zaplanował premierę produkcji w kinach. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wypuszczenia produkcji do kin w pierwszych miesiącach roku. Obecna data premiery przewidziana jest na 7 maja. Nie wiadomo jednak, czy do tego czasu polski rząd zdejmie obostrzenia, ale dystrybutor zdradza, że jest gotowy do wypuszczenia filmu od razu, gdy kina zostaną otwarte.

"Minari" - o czym jest film? Zobacz zwiastun

„Minari” to opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów, która chcąc spełnić swój „amerykański sen”. Rodzina przeprowadza się do Arkansas, aby tam założyć farmę z charakterystycznymi warzywami. „Minari” to ciepła opowieść, poruszająca codziennymi sytuacjami i interesującym międzypokoleniowym dialogiem. Film zadaje też pytania o kwestie asymilacji i szukania swojego miejsca w nowym miejscu i kraju.

W naszej recenzji pisaliśmy: 

"Minari" nie jest tylko kolejnym obrazem oglądanym przez nas na ekranie, a filmowym przeżyciem, do którego będziemy chcieli powracać raz za razem. (…) (To jeden) z najlepszych filmów, jakie w tym roku zobaczycie.

Zobacz także

"Minari" - w jakich kategoriach został nominowany do Oscarów 2021?

„Minari” jest nominowane aż do sześciu Oscarów w 2021 roku. Film zdobył wyróżnienia w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Lee Isaac Chung), Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Lee Isaac Chung), Najlepszy Aktor (Steven Yeun), Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Yuh-jung Youn), Najlepsza Muzyka Oryginalna (Emile Mosseri).

Film zyskał już ogromną przychylność innych gremiów, przyznających prestiżowe nagrody. Film Lee Isaaca Chunga ma już na swoim koncie statuetki: Złoty Glob, nagrodę BAFTA, dwie Critic’s Choice Awards, a także dwie nagrody przyznane na Festiwalu Sundance.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  Na rauszu – gdzie obejrzeć nominowany do Oscara 2021 film Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem?

RadioZet.pl/materiały prasowe Best Film

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET