Zamknij

„Minari” – polski zwiastun zwycięzcy Sundance, mogącego nieźle namieszać na rozdaniu Oscarów

14.01.2021 16:51
Minari - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

„Minari” to film laureata dwóch nagród na festiwalu filmowym Sundance, Lee Isaaca Chunga. Amerykańsko-koreańska produkcja może nieźle namieszać na tegoroczym rozdaniu Oscarów. Kiedy polska premiera?

„Minari” to opowieść o pogoni za „amerykańskim snem”. Jakob Yi (znany z „ The Walking Dead” i „Płomieni” Steven Yeun) przeprowadza się wraz z rodziną z Kaliforni do Arkansas. Jego marzeniem jest założyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. 

Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przeprowadzki. Na dodatek rodzinę odwiedza szelmowska babcia z Korei.

„Minari” to zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory. Tytuł filmu trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Produkcja zaskarbiła sobie przychylność widzów i krytyków, zdobywając dwie nagrody na zeszłorocznym festiwalu Sundance. „Minari” otrzymało statuetkę dla Najlepszego Dramatu oraz Nagrodę Publiczności, a Steven Yeun wymieniany jest jako kandydat do nominacji za najlepszą rolę męską na tegorocznych Oscarach.

Zobacz także

„Minari” – zwiastun

W sieci zadebiutował polski zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Minari” – obsada i ekipa

Reżyserem i scenarzystą filmu „Minari” jest Lee Issac Chung, twórca „Los Coyotes” i „Szczęśliwe życie”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: Steven Yeun, najlepiej znanego z występów w takich produkcjach jak „The Walking Dead”, „Płomienie”, „Przepraszam, że przeszkadzam”, czy „Korpo”. Partnerować mu będą: Will Patton, Scott Haze, Ye-ri Han, Alan S. Kim, czy Noel Cho.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Minari” – kiedy premiera?

Kinowa premiera filmu przewidziana jest na 9 kwietnia 2021.

Czytaj także:  „Bliss“ – Salma Hayek i Owen Wilson w zwariowanej komedii science fiction. Zobacz zwiastun 

Radiozet.pl/materiały prasowe Best Film