Zamknij

„Mistrz“ z Piotrem Głowackim z szansą na nominację do Złotego Globu [WIDEO]

25.11.2021 12:51
Mistrz - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Galapagos Films

„Mistrz“ – polska produkcja o „bokserze z Auschwitz“ z szansą na nominację do Złotego Globu. Film z Piotrem Głowackim startuje w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Mistrz“ Macieja Barczewskiego to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowskim, więźniu obozu koncentracyjnego Auschwitz. Mężczyzna trafił do obozu już w 1940 roku. Na miejscu brał udział w wyniszczających walkach na ringu, gdzie stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

„Mistrz” ubiega się o nominację do Złotego Globu 

Dystrybutor filmu, firma Galapagos Films, poinformował, że „Mistrz” został zgłoszony jako polski kandydat do Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny i w związku z tym trafił na listę produkcji, które ubiegać się będą o nominację. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone już 13 grudnia, a sama gala odbędzie się 9 stycznia 2022 roku.

Złote Globy 2022 - Najlepszy FIlm Nieanglojęzyczny - kto jeszcze ubiega się o nominację?

Wśród pozostałych filmów, które zostały zgłoszone w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny znajdziemy hity ze światowych festiwali - w szczególności Berlina i Cannes. Wśród filmów zgłoszonych znajdują się bowiem zarówno islandzkie "Lamb", rumuński "Niefortunny numerek lub szalone porno", "Hive" z Kosova, francuscy "Niespokojni", czy estoński "Compartment nr 6".

„Mistrz” – zwiastun

Film, który cieszył się dużą popularnością wśród widzów – do dzisiaj obejrzało go ponad 200 tys. kinomanów, reklamowany był następującym zwiastunem:

„Mistrz” – twórcy i obsada

Scenarzystą i reżyserem filmu jest debiutujący w długim metrażu Maciej Barczewski, autor filmu krótkometrażowego „My Pretty Pony”. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Piotr Głowacki, Jan Szydłowski, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha i Marcin Czarnik.

„Mistrz” – gdzie obejrzeć film?

Film wyświetlany był w kinach w sierpniu tego roku. Premiera VOD oraz Blu-Ray/DVD zapowiedziana jest na 8 grudnia.

Czytaj także: "Powrót do tamtych dni" - zwiastun i data premiery hitu festiwalu w Gdyni z Maciejem Stuhrem [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Galapagos Films