Zamknij

"Mistrz" - zobacz zwiastun filmu o bokserze z Auschwitz [WIDEO]

20.07.2021 09:30
"Mistrz" - zobacz zwiastun filmu o bokserze z Auschwitz [WIDEO]
fot. Galapagos Film/materiały prasowe/Robert Pałka

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Mistrz" - opartej na faktach historii pięściarza z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. W tytułowej roli wystąpił Piotr Głowacki.

"Mistrz" to polski film opowiadający o Tadeuszu Pietrzykowskim - legendarnym pięściarzu, który trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz i walczył tam ku uciesze nazistowskich oficerów, jednocześnie dając nadzieję współwięźniom. Jak prezentuje się zwiastun nadchodzącej produkcji?

"Mistrz" - zwiastun filmu o bokserze z Auschwitz

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun "Mistrza".

Oprócz trailera udostępniono również plakat filmu.

fot: Galapagos Film/materiały prasowe
fot. Mistrz - plakat filmu

"Mistrz" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego ("My Pretty Pony"), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Ikar. Legenda Mietka Kosza") nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska ("Kamienie na szaniec"). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki ("Bogowie").

"Mistrz" - kiedy premiera filmu?

W rolach głównych wystąpili Piotr Głowacki ("Bogowie"), Grzegorz Małecki ("Kurier"), Marcin Bosak ("W ciemności"), Marian Dziędziel ("Dom zły"), Piotr Witkowski ("Proceder"), Rafał Zawierucha ("Pewnego razu...w Hollywood"), Marcin Czarnik ("Syn Szawła") i Jan Szydłowski ("Planeta Singli"). Produkcja trafi do kin 27 sierpnia 2021 roku. Równolegle z premierą filmu 1 września do sprzedaży trafi także książka "MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski" przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Galapgos Film