Zamknij

"Morbius": nowy zwiastun filmu Marvela z Jaredem Leto. Czy produkcja rozgrywa sę w MCU? [WIDEO]

02.11.2021 12:43
Morbius - Jared Leto - kadr z filmu Marvela
fot. Sony Pictures/materiały prasowe

"Morbius" to nowa produkcja Marvela od Sony Pictures. Fani doczekali się finałowego zwiastuna historii o żywym wampirze. Czy rozgrywa się ona w MCU?

Od jakiegoś czasu Sony Pictures tworzy własne uniwersum Marvela, skoncentrowane wokół postaci związanych ze Spider-Manem. Początkiem kinowego świata był "Venom", który niedawno doczekał się sequela. Już niebawem do kin wejdzie "Morbius" z Jaredem Leto w roli żywego wampira. Produkcja otrzymała finalny zwiastun.

"Morbius": nowy zwiastun filmu Marvela z Jaredem Leto

Chociaż Tom Holland wciela się w Spider-Mana w ramach MCU, prawa do postaci posiada firma Sony odpowiedzialna za serię "Venom". Druga część historii o kosmicznym pasożycie zasugerowała, że światy Marvel Studios i Sony Pictures zostaną połączone, co zresztą zdradzono już w pierwszym zwiastunie "Morbiusa".

1 października 2021 roku w 50. urodziny postaci żywego wampira z komiksów Marvela, Sony zaprezentowało zapowiedź ostatniego trailera "Morbiusa". Oprócz niepublikowanych wcześniej fragmentów filmu, pojawiły się też wypowiedzi Jareda Leto, który wciela się w tytułowego antybohatera.

Leto kończy wypowiedź, używając sformułowania "sieć możliwości", co jest jawnym nawiązaniem do Spider-Mana - postaci, w której komiksie zadebiutował Morbius. Teaser zapowiedział zwiastun, który wyciekł do sieci dzień przed premierą. Chociaż został usunięty przez Sony, pojawiły się opisy scen zawartych w zwiastunie. 2 listopada 2021 roku pojawił się już oficjalną drogą. Jak się prezentuje? 

Oprócz zobaczenia Morbiusa w akcji, widzimy Michaela Keatona wcielającego się ponownie w Adriana Toomesa z filmu "Spider-Man: Far From Home". Występuje również nawiązanie do Venoma, a także odniesienie do dwóch innych postaci związanych z pajęczym herosem - Black Cat, która ma w przyszłości otrzymać własny film oraz Rhino - złoczyńcą widzianym w produkcji "Niesamowity Spider-Man 2". 

"Morbius": kiedy premiera filmu Marvela?

Film reżyserowany przez Daniela Espinosę opowiada o doktorze Michaelu Morbiusie - genialnym naukowcu, który postanawia dokonać eksperymentu, pozwalającego mu pokonać chorobę niszczącą jego zdrowie od lat dziecięcych. W jego wyniku przeistacza się w biologicznego wampira i postanawia wykorzystać nadprzyrodzone moce do walki ze złem. Musi jednak nauczyć się panować, nad swoją nową, mroczną  naturą. "Morbius" trafi do kin 19 stycznia 2022 roku, miesiąc po premierze filmu "Spider-Man: No Way Home".

RadioZET.pl/Sony Pictures/YouTube