Zamknij

"Morbius" dzieje się w MCU? Gwiazdor "Szybkich i wściekłych" potwierdził domysły fanów

16.06.2021 08:18
Morbius - Jared Leto - kadr z filmu Marvela
fot. Sony Pictures/materiały prasowe

Tyrese Gibson twierdzi, że "Morbius" jest częścią kinowego uniwersum Disneya. Chociaż aktor potwierdził fanowskie teorie, przedstawiciele Sony Pictures dementują wypowiedź gwiazdora "Szybkich i wściekłych".

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Morbius" - drugiego tytułu w niezależnym uniwersum opartym na komiksach Marvela, zapoczątkowanego przez Sony Pictures serią "Venom". Grający w produkcji Tyrese Gibson zdaje się potwierdzać pogłoski dotyczące dalszej bliskiej współpracy Sony z Marvel Studios. Przedstawiciele wytwórni mają jednak inne zdanie w tej kwestii.

"Morbius" w MCU? Tyrese Gibson potwierdza domysły fanów

Chociaż Disney ma obecnie większość praw do postaci z komiksów Marvela, Spider-Man i wszyscy bohaterowie związani z tym herosem należą nadal do Sony. Od kilku lat Marvel Studios i Sony Pictures weszły w porozumienie i Peter Parker pojawia się w MCU. Niebawem umowa jednak wygasa i dalsze losy filmowego pajęczego bohatera są niepewne.

Chociaż "Venom" nie miał nic wspólnego z MCU, w zwiastunie "Morbiusa" pojawił się Michael Keaton. Aktor wcielił się w głównego antagonistę w filmie "Spider-Man: Homecoming". Fani od razu założyli, że uniwersum Marvela od Sony będzie w jakiś sposób powiązane z produkcjami Marvel Studios. Jak podaje ComicBook.com, tę teorię zdaje się potwierdzać znany z serii "Szybcy i wściekli" Tyrese Gibson - jeden z gwiazdorów "Morbiusa".

Aktor w rozmowie z portalem ComicBook został zapytany o to, czy "Morbius" rozgrywa się w MCU. Gibson odpowiedział twierdząco. Dziennikarz z niedowierzaniem dopytał, czy chodzi o świat, w którym toczą się przygody Avengers i artysta ponownie przytaknął. Ta informacja natychmiast rozeszła się po sieci wywołując na ustach fanów filmów Marvela szeroki uśmiech.

Szybko został jednak starty, ponieważ do akcji wkroczyli przedstawiciele Sony Pictures, którzy skontaktowali się z ComicBook i zaprzeczyli, że "Morbius" jest częścią MCU. Zdementowali słowa Gibsona i zaznaczyli, że produkcja to element uniwersum Marvela Sony. Oczywiście jak to w przypadku produkcji Marvela bywa, trudno przewidzieć, czym zaskoczą nas twórcy. Oczywiście Gibson mógł się pomylić, bo sytuacja prawna adaptacji przygód herosów Domu Pomysłów może być konfundująca. Z drugiej strony pojawiło się już bardzo wiele przesłanek, że oba uniwersa będą w jakiś sposób powiązane. 

"Morbius" - kiedy premiera?

Gdyby nie pandemia koronawirusa, już dawno znalibyśmy odpowiedź na powyższe pytania. Obostrzenia związane z COVID-19 spowodowały jednak, że premiera filmu znacznie się opóźniła. "Morbius" trafi do kin 28 stycznia 2022 roku. Oprócz Gibsona w filmie zobaczymy przede wszystkim Jareda Leto, który wcielił się w tytułowego antybohatera. Reżyserem produkcji jest Daniel Espinosa. Za scenariusz odpowiadają natomiast Matt Sazama i Burk Sharpless.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/ComicBook.com