Zamknij

Gwiazda "Gambitu królowej" w filmie o Whitney Houston. Zagra jej wieloletnią przyjaciółkę i kochankę

15.06.2021 15:19
Moses Ingram
fot. materiały prasowe Netflix

Moses Ingram, która w "Gambicie królowej" wcielała się w postać Jolene - najlepszej przyjaciółki Beth Harmon, zagra w filmie biograficznym poświęconym Whitney Houston. Aktorka wcieli się w osobistą asystentkę, wieloletnią przyjaciółkę i kochankę słynnej wokalistki - Robyn Crawford.

Moses Ingram, znana przede wszystkim ze swojej roli w serialu "Gambit królowej", już niebawem zadebiutuje na dużym ekranie jako Robyn Crawford - wieloletnia asystentka, najbliższa przyjaciółka i - zgodnie z relacjami jej samej - także kochanka Whitney Houston.

Zobacz także

Moses Ingram w filmie o Whitney Houston. Zagra Robyn Crawford

Trwają prace nad fabularnym filmem biograficznym poświęconym jednej z największych gwiazd w historii muzyki. W filmie "I Wanna Dance With Somebody" Whitney Houston zagra zdobywczyni nagrody BAFTA, Naomi AckieMoses Ingram, która swoje pierwsze kroki na ekranie stawiała w "Gambicie królowej", wcieli się natomiast w Robyn Crawford. 

Zobacz także

Film jest produkcją Sony Pictures i TriStar Pictures. Reżyserką jest Stella Meghie ("Niepewne"), zaś scenarzystą - trzykrotnie nominowany do Oscara Anthony McCarten, który na swoim koncie ma m.in. scenariusz "Bohemian Rhapsody". Premiera "I Wanna Dance With Somebody" została zaplanowana na listopad 2022.

Robyn Crawford - kim naprawdę była dla Whitney Houston?

O tym, że związek Whitney Houston i Robyn Crawford wykraczał daleko poza zawodowe, a nawet przyjacielskie relacje, plotkowano od lat. Fakt, że kobiety miały romans, potwierdzali zarówno członkowie rodzin obydwu kobiet, jak i ich współpracownicy. Do tego, co tak naprawdę łączyło Houston z jej asystentką, nie chciała przyznać się sama gwiazda, twierdząc, że ujawnienie jej związku z Crawford oraz informacja o jej biseksualizmie, mogłyby im zaszkodzić.

Zobacz także

Robyn Crawford głośno o swoim romansie z Whitney Houston zdecydowała się mówić dopiero siedem lat po śmierci ukochanej. W 2019 roku kobieta wydała wspomnienia pt. "A Song For You: My Life with Whitney Houston", by - jak twierdzi - uhonorować swoją przyjaciółkę i powiedzieć prawdę na temat Whitney. W jednym z wywiadów udzielonych wówczas stacji BBC, Crawford wyznała:

Byłyśmy przyjaciółkami, byłyśmy kochankami. Byłyśmy dla siebie wszystkim.

Robyn Crawford

Romans kobiet miał rozpocząć się w 1980 roku, kiedy obie były jeszcze nastolatkami. Na prośbę Houston, kobiety miały zrezygnować z intymnych relacji i pozostać jedynie przyjaciółkami. Ich ścieżki rozeszły się w 2000 roku po tym, jak mąż piosenkarki, Bobby Brown, zmusił ją do odcięcia się od Crawford. 

Whitney Houston do dziś pozostaje najbardziej nagradzaną artystką w historii muzyki. Wokalistka i aktorka otrzymała m.in. 6 Grammy, 16 Billboard Music Awards, 22 American Music Awards i 2 Emmy, sprzedała ponad 200 mln płyt na całym świecie, a jej singiel z piosenką "I Will Always Love You" z filmu "Bodyguard" pozostaje najlepiej sprzedającym się singlem kobiety w historii. Jednak choć jej kariera wydawała się spełnieniem marzeń, życie Houston nie było usłane różami. Amerykańska diva zmarła w 2012 roku w wyniku przypadkowego utonięcia. Była uzależniona od narkotyków, alkoholu i leków antydepresyjnych.

RadioZET.pl/Deadline/Onet