Zamknij

„Mosquito State“: Kafka kontra American Psycho – zwiastun intrygującego body-horroru [WIDEO]

22.10.2021 16:00
Mosquito State - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty

„Mosquito State“ to intrygujący body-horror, przyglądający się pracownikowi Wall Street chwilę przed Kryzysem 2007 roku. Produkcja łączy w sobie strach przed krachem i utratą pracy z elementami body-horroru i opowieści o utracie zmysłów. W sieci pojawił się porywający zwiastun.

„Mosquito State“ to film w reżyserii Filipa Jana Rymszy i Mario Zermeno, który pokazywany był na festiwalach w Wenecji, Stiges i podczas Nowych Horyzontów, gdzie zdobył uznanie widzów i krytyków. Jest to historia młodego analityka giełdowego z Wall Street, który mieszka w pięknym mieszkaniu z widokiem na Central Park. Richarda nie ma jednak czasu patrzeć na widoki, gdyż ciągle zagapiony jest w ekran swojego monitora, próbując odkryć zależności między poszczególnymi modelami finansowymi. Coś wyraźnie się w nich bowiem nie zgadza. Na domiar złego po jego mieszkaniu zaczynają krążyć tabuny komarów, które uprzykrzają mu życie.

W tym momencie opowieści na ekranie zaczną dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Film opowiada bowiem o powolnym postępowaniu choroby, a równocześnie, w tle głównych wydarzeń, obserwujemy rzeczy, które doprowadziły do krachu na giełdzie w 2007 roku.

Dziennikarze portalu Fangoria określili film „Mosquito State” jako „American Psycho”, gdyby wyreżyserował je David Cronenberg na podstawie scenariusza Franza Kafki. Intrygujący miks stylistyczno-znaczeniowy rzeczywiście widać w nowym wideo-materiale promocyjnym, który niedawno ujrzał światło dzienne.

„Mosquito State” – zwiastun 

Polski zwiastun filmu prezentuje się następująco:

„Mosquito State” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą, współscenarzystą oraz reżyserem filmu jest Polak – Filip Jan Rymsza, który napisał scenariusz do filmu wraz z Mario Zermeno. W filmie zobaczymy natomiast takich akorów i aktorki jak: Beau Knapp, Charlotte Vega, Jack Kesy, Oliver Martinez, Audrey Wasilewski, Dominika Kachlik.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Mosquito State” – kiedy premiera? 

Film zawita w polskich kinach już 29 października.

Czytaj także:  "Thor 4": czy w filmie Marvela powróci zapomniana postać?

RadioZET.pl/Indiwiere/Fangoria.com/materiały prasowe Kino Świat