Zamknij

„Music“ – Sia reżyserką filmową. Zobacz zwiastun jej kontrowersyjnego filmu

14.01.2021 14:01
Kadr z filmu "Music"
fot. materiały prasowe Galapagos Films

„Music“ to debiut reżyserski australijskiej piosenkarki. Sia połączyła siły z Maddie Ziegler i stworzyła opowieść o sile muzyki, która potrafi odmieniać ludzkie życia. Kiedy premiera?

„Music” to pełnometrażowy debiut słynnej piosenkarki.  Sia w swojej karierze była dziewięciokrotnie nominowana do nagrody Grammy, a teraz postanowiła zawojować świat filmu. Jej debiutancki film „Music” to opowieść o młodej dziewczynie ze spektrum autyzmu, która z powodu swojej przypadłości nie jest w stanie kontaktować się ze światem za pomocą słów.

Film opowiada o burzliwej relacji dwóch kobiet. Zu zostaje prawnym opiekunem swojej nastoletniej, przyrodniej siostry i musi nie tylko nauczyć się z nią porozumiewać, ale także stanąć na wysokości zadania i zacząć wiązać koniec z końcem.

„Music” łączy w sobie elementy komedii, dramatu i musicalu, a wszystkie te części składowe mają na celu pokazać, jak barwne jest życie wewnętrzne bohaterów.

"To najlepszy projekt, jakiego się w życiu podjęłam. Jest też zarazem najważniejszym i najtrudniejszym ze wszystkich. (...) Uwielbiam filmy, które mają w sobie magię i pewną surowość, to samo chciałam zawrzeć w „MUSIC”. Chcę wywołać w ludziach emocje podczas seansu" – podkreśla Sia w wywiadach.

Na potrzeby filmu artystka nagrała dziewięć nowych kompozycji muzycznych, które mają oddawać charakter i rozterki głównych bohaterów.

Zobacz także

„Music” – zwiastun

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Music” wywołało kontrowersje

Jeszcze przed premierą film stał się przedmiotem kontrowersji. Grupa fanów artystki była oburzona, że Sia zdecydowała się zatrudnić Maddie Ziegler w głównej roli, zamiast obsadzić aktorkę, która naprawdę zmaga się ze spektrum autyzmu. Zarzucono artystce, że w ten sposób alienuje przedstawicieli środowiska, które chciała sportretować i że w nieodpowiedni sposób przedstawiła główną bohaterkę. Jedna z fanek napisała na Twitterze:

„Ludzie z niepełnosprawnościami nie są złamani i nie potrzebują, by ich naprawiać”.

Sia argumentowała jednak, że przez trzy lata przygotowywała się do stworzenia swojego filmu, czyniąc odpowiedni research w temacie autyzmu. Na dodatek zatrudniła do filmu trzynaścioro aktorów, znajdujących się na spektrum. Broniła też decyzji zatrudnienia Ziegler, podkreślając, że przez lata tak mocno ich kariery się połączyły, że obecnie nie jest w stanie pracować bez Maddie Ziegler.

Dwudziestoletnia Amerykanka stała się bowiem kimś w rodzaju muzy piosenkarki, a także osobą, która idealnie rozumie zapędy artystyczne Sii i idealnie uzupełnia jej autorskie wizje. Nie zamknęło to jednak ust przeciwnikom filmu. Warto jednak podkreślić, że komentarze internetowych sceptyków pojawiły się po opublikowaniu samego zwiastuna produkcji. Na tym etapie nikt nie widział jeszcze gotowego filmu, na co uwagę zwracała sama reżyserka.

„Poczekajcie z oceną, aż rzeczywiście obejrzycie film” – tweetowała w listopadzie.

„Music” – obsada i ekipa

„Music” powstało w głowie Sii. To ona jest współautorką scenariusza filmu i stanęła za jego kamerą. W pracy nad skryptem pomagał jej autor książek dla dzieci, Dallas Clayton.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: Kate Hudson („Jak stracić chłopaka w 10 dni”, „U progu sławy”), Maddie Ziegler (znana z teledysków Sii, w szczególności z występu w „Chandelier”, gdzie wystąpiła u boku Shii LaBeoufa) oraz Leslie Odom Jr., nagrodzony Tony i nagrodą Grammy aktor, najlepiej znany z występu w musicalu „Hamilton”.  W mniejszych rolach wystąpili także: Hector Elizondo, Mary Kay Place, czy Ben Schwartz.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Music” – kiedy premiera?

Australijska premiera filmu odbyła się 14 stycznia. Film trafi do Polski już 12 lutego. Nasz kraj jest jednym z pierwszych państw, w których produkcja będzie wyświetlana. Tego dnia "Music" zawita na najpopularniejszych płatnych platformach streamingowych. Dwa tygodnie później – 24 lutego – pojawi się także na fizycznych nośnikach DVD.

Czytaj także:  Armie Hammer rezygnuje z roli. To odpowiedź na oskarżenia, że aktor jest kanibalem.

Radiozet.pl/Dedline.com/CBR.com/materiały prasowe Galapagos Films