Zamknij

„Kasztanowy ludzik”: pełny zwiastun mrocznego thrillera od Netflix [WIDEO]

14.09.2021 16:03
Kasztanowy ludzik - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kasztanowy ludzik” to najnowsza propozycja duńskiego oddziału platformy Netflix. Serial bazujący na powieści Sorena Sveistrupa doczekał się właśnie pełnoprawnego zwiastuna. Co mówi nam o serialu? Kiedy premiera?

„Kasztanowy ludzik” to mroczna opowieść o brutalnym mordercy, który przy zmasakrowanych zwłokach swoich ofiar, zawsze pozostawia swoją „wizytówkę” – charakterystycznego kasztanowego człowieczka. Serial jest adaptacją bestsellerowej powieści  Sorena Sveistrupa, twórcy najlepiej znanego z głośnego serialu „The Killing – Dochodzenie”. „The Chestnut Man” to jego debiut literacki, który trafił na listy bestsellerów w ponad 50 krajach. Powieść chwalona była jako intrygujący dodatek do tzw. gatunku Nordic Noir – mrocznych, posępnych i dusznych opowieści kryminalny z krajów Nordyckich. 

„Kasztanowy ludzik” przygląda się pracy policjantów, próbujących rozwikłać zagadkę tajemniczego mordercy, a także stara się przybliżyć zwichrowaną psychikę zabójcy.

„Kasztanowy ludzik” – zwiastun

W sieci zawitał właśnie pełnoprawny zwiastun serialu. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Kasztanowy ludzik” – twórcy i obsada 

Za steram serialu stoi sam Soren Sveistrup, czyli autor oryginalnej powieści „Kasztanowy ludzik”. Sveistrup znany jest także jako pomysłodawca i showrunner słynnego serialu „The Killing – Dochodzenie”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Mikkel Boe Følsgaard, Iben Dorner, Danica Curcic, Lars Ranthe, Esben Dalgaard i Steen Hartung.

„Kasztanowy ludzik” – kiedy premiera? 

Premiera duńskiego serialu na platformie streamingowej Netflix przewidziana jest na 29 września.

Czytaj także: Nowe seriale komediowe: TOP 10 produkcji, których nie znacie, a powinniście [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix