Zamknij

Netflix przygotuje pierwszą gejowską komedię świąteczną. Co wiemy o „Single All The Way”? [ZDJĘCIA]

07.10.2021 12:15
Single All the way - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix poszerza swoją listę filmów świątecznych. Włodarze platformy zorientowali się, jak wielkim sukcesem dla konkurencyjnego serwisu Hulu okazał się film świąteczny „Świąteczny szok”, opowiadający o parze lesbijek i postanowili stworzyć własną komedię romantyczną z motywem LGBT, osadzoną podczas Świąt Bożego Narodzenia. Co już wiemy o filmie „Wieczny singiel”?

„Wieczny singiel” (org. „Single All The Way”, co stanowi nawiązanie do świątecznego szlagieru „Jingle All The Way”) to świąteczna komedia romantyczna, skupiona na postaci kochającego Święta młodego geja, który od lat przyjeżdża na Boże Narodzenie do rodzinnego domu jako singiel. W tym roku zabiera ze sobą swojego najlepszego przyjaciela, z którym większość rodziny widzi go w romantycznym związku. Matka ma jednak inne plany – postanowiła wyswatać go ze swoim instruktorem z siłowni. Tak rozpoczyna się nowa świąteczna przygoda, pełna różnorodnych gagów i rodzinnego ciepła.

Wartym wynotowania jest fakt, że w ostatnim roku stacje telewizyjne i platformy streamingowe zorientowały się, że warto opowiadać historie osób LGBT właśnie podczas okresu Świąt Bożego Narodzenia. Komedia „Świąteczny szok” (org. „Happiest Season”) z Kristen Stewart i Mackenzie Davies okazała się ogromnym hitem dla platformy Hulu. W zeszłym roku także amerykańska stacja Hallmark zdecydowała się przygotować gejowską komedię świąteczną „The Christmas House”. Film Michaela Grossmana cieszył się tak dużą popularnością, że w tym roku widzowie doczekają się sequela. To najwyższy czas, by Netflix dobiegł do konkurencji, więc oto dostaliśmy właśnie pierwsze informacje o świątecznej, gejowskiej komedii romantycznej – „Single All The Way”.

Dość powiedzieć, że Michael Urie w rozmowie z dziennikarzami Entertainment Weekly zdradził, że:

„To będzie najbardziej gejowska rzecz, jaka przytrafiła się Świętom od czasu Mariah!”

„Wieczny singiel” – pierwsze zdjęcia 

Netflix, z pomocą portalu Enterainment Weekly opublikował pierwsze fotosy z nadchodzącego filmu. Zdjęcia prezentują się następująco:

„Wieczny signiel” – twórcy i obsada 

Pomysłodawcą filmu jest scenarzysta Chad Hodge, najlepiej znany z filmu „Mroczne umysły”, czy seriali „Miasteczko Wayward Pines”, „Runaway”, „Dobre zachowanie” czy  „The Playboy Club”. Za kamerą stanął zaś reżyser Michael Mayer, odpowiedzialny za sukces takich filmów jak „Mewa”, „Flicka” czy seriale „Smash” i „Alpha House”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Michael Urie, Philemon Chambers, Luke Macfarlane, Kathy Najimy, Barry Bostwick czy ulubienicą publiczności Jennifer Coolidge.

„Wieczny singiel” – kiedy premiera? 

Film ma zadebiutować w serwisie Netflix już 2 grudnia.

Czytaj także:  Dwayne Johnson zostanie Świętym Mikołajem? Gwiazdor "Szybkich i wściekłych" szykuje serię filmów

RadioZET.pl/Enterainment Weekly

Zobacz także