Zamknij

"Na noże 2" - twórca najgorszego filmu świata też dołączy do obsady kontynuacji kryminału?

24.05.2021 12:37
Tommy Wiseau
fot. AFP/EAST NEWS

Czy w obsadzie filmu "Na noże 2" pojawi się Tommy Wiseau? Twórca sławetnego dramatu "The Room" zaapelował do twórców kryminału.

Czy do obsady kontynuacji "Na noże" dołączy słynny filmowiec polskiego pochodzenia, twórca najgorszego filmu świata, Tommy Wiseau? W sieci pojawił się apel, by tak się stało.

"Na noże 2" - Tommy Wiseau w obsadzie filmu Netflix?

Kontynuacja kryminału "Na noże" budzi duże emocje. Twórcy sequela doskonale o tym wiedzą, więc, zamiast raz a dobrze zdradzić obsadę filmu, ogłaszają angaże stopniowo, budując napięcie wśród fanów. Ogłaszanie codziennie nowej gwiazdy "Na noże 2" stało się już nawet obiektem żartów w internecie.

I właśnie w tym kontekście pojawiła się kandydatura kolejnej persony świata filmu, która zdaniem internautów powinna wystąpić w "Na noże 2". Mowa o Tommym Wiseau - tajemniczym niezależnym twórcy filmowym o polskich korzeniach, który zasłynął dzięki najgorszemu filmowi świata "The Room". Kultowa produkcja z 2003 roku to nie jedyny tytuł, dzięki któremu Wiseau stał się sławny. W 2017 roku zadebiutował film, który opowiada o powstaniu "The Room" - "The Disaster Artist".

Scenarzysta Michael H. Weber postanowił odnieść się do taktyki promocyjnej twórców "Na noże 2" i zaapelować, by do obsady kryminału dołączyli Wiseau oraz jego wieloletni przyjaciel i współpracownik Greg Sestero. Wiseau najwyraźniej pomysł się spodobał, bo udostępnił wpis Webera na swoim koncie na Twitterze.

Nie jestem tchórzem! Dlaczego Hollywood się tak boi?

Tym razem Wiseau i Sestero nie poszli o krok dalej, jak w przypadku "Jokera". Kiedy ogłoszono, że ruszają prace nad filmem Todda Phillipsa, w którym finalnie w roli głównej wystąpił Joaquin Phoenix, Tommy Wiseau ogłosił, że chce zagrać w produkcji. Nagrał nawet próbkę swojego talentu, która trafiła do dodatków domowej wersji "The Disaster Artist".

Chociaż pomysł na udział Wiseau i Sestero jest na razie żartem, warto pamiętać, że Netflix już raz postanowił zaangażować duet w jednej ze swoich produkcji. Mowa o serialu grozy "Nawiedzony dwór w Bly" w reżyserii Mike'a Flanagana. Filmowiec zdecydował się zaangażować gwiazdy "The Room", ponieważ okazało się, że jest wielkim fanem najgorszego filmu świata.

"Na noże 2" - kiedy premiera?

Czy Rian Johnson, który odpowiada za drugą część "Na noże" również na leży do grona miłośników "The Room"? O tym przekonamy się za jakiś czas. Na razie wiadomo, że w produkcji wystąpią między innymi Daniel Craig, Kate Hudson, Leslie Odom Jr., Dave Bautista, Janelle Monae, Kathryn Hahn i Edward Norton. Na razie nie zdradzono daty premiery. Produkcja trafi na Netflix najprawdopodobniej w roku 2022.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Twitter