Zamknij

Na rauszu – gdzie obejrzeć nominowany do Oscara 2021 film Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem?

20.04.2021 17:40
Na rauszu - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Oscary 2021 zbliżają się wielkimi krokami. 93. rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już  w nocy z niedzieli na poniedziałek 25/26 kwietnia. "Na rauszu" z Madsem Mikkelsenem został nominowany do Oscarów 2021. Gdzie obejrzeć cały film online? Czy jest dostępny na platformach Netflix lub HBO GO?

Oscary 2021: „Na rauszu” nominowane jest w dwóch kategoriach. Za Najlepszy Film Zagraniczny oraz za Najlepszą Reżyserię. Czy produkcję z Madsem Mikkelsenem można obejrzeć online na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO GO?

Zobacz także

"Na rauszu" - gdzie obejrzeć cały film online?

„Na rauszu” Thomasa Vinterberga jest faworytem kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Produkcja może zdobyć także statuetkę w kategorii Najlepsza Reżyseria. Kinomani zastanawiają się, gdzie mogą obejrzeć nominowaną do Oscara produkcję. „Na rauszu” niestety nie trafił do oferty żadnej z popularnych platform streamingowych, jak: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Ipla, Player, VOD.pl, Canal+ Premiery, czy MojeEKino. Filmu nie będziemy więc mogli obejrzeć online przed 93. galą rozdania Oscarów.

Polski dystrybutor filmu zaplanował premierę produkcji w kinach. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wypuszczenia produkcji do kin w pierwszych miesiącach roku. Obecna data premiery przewidziana jest na 21 maja. 

"Na rauszu" - o czym jest film? Zobacz zwiastun

„Na rauszu” to opowieść o czterech przyjaciołach w średnim wieku, którzy postanawiają przetestować na sobie pewną zaskakującą teorię naukową. Chcąc poprawić swoje dotychczasowe życie, decydują się, że przez najbliższe tygodnie będą stale uzupełniać poziom alkoholu w swoim organizmie, aby stale osiągał on poziom pół promila. Takie działanie ma pomóc bohaterom w rozluźnieniu się w życiu towarzyskim oraz zaradzić stresom w pracy. Czy jednak zaskakujący pomysł może mieć nieoczekiwane konsekwencje? 

Film promowany jest następującym zwiastunem:

Na ekranie, oprócz Madsa Mikkelsena, zobaczymy także: Thomas Bo Larsen, Magnus Milang, Lars Ranthe, czy Maria Bonnevie. 

"Na rauszu" - w jakich kategoriach został nominowany do Oscarów 2021?

Film „Na rauszu” walczy o nagrodę w dwóch kategoriach w tegorocznym wyścigu oscarowym. Film Thomasa Vinterberga może zdobyć statuetkę w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny oraz laur dla Najlepszego Reżysera. Ta druga nominacja była w szczególności niespodziwana, gdyż komentatorzy oscarowi prędzej spodziewali się uznania dla roli Madsa Mikkelsena, aniżeli dostrzeżenia kunsztu duńskiego reżysera. Sam reżyser był niezwykle zaskoczony nominacją, co widać na filmiku, który pojawił się w serwisie Twitter.

Film zdobył już szereg światowych i europejskich nagród filmowych, na czele z nagrodą BAFTA, czterema Europejskimi Nagrodami Filmowymi, Cezarem, pięcioma statuetkami Robert od Duńskiego Instytutu Filmowego, czy wyróżnieniem na festiwalu w San Sebastian. Czy do tego grona dołączą dwie statuetki Oscara dowiemy się w nocy z 25 na 26 kwietnie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  "Nomadland" - gdzie obejrzeć nominowany do Oscarów 2021 film Chloe Zhao z Frances McDormand?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZet.pl