Zamknij

Nagroda Akademii Filmowej: Kevin Hart zrezygnował z roli gospodarza oscarowej gali. Dlaczego?

Redakcja
07.12.2018 12:02
Nagroda Akademii Filmowej: Kevin Hart zrezygnował z roli gospodarza oscarowej gali. Dlaczego?
fot. Instagram:@kevinhart4real

Amerykański aktor i komik Kevin Hart miał poprowadzić galę rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zdecydował się jednak zrezygnować z angażu. Czemu nie wystąpi na ceremonii rozdania Oscarów?

Gala rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku w Hollywood w Los Angeles. Wcześniej, 22 stycznia, ogłoszone zostaną nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. My trzymamy kciuki za „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego, która wymieniana jest jako faworyt do nagrody za najlepszy film nieangielskojęzyczny. Zaledwie we wtorek potwierdzono informację, że w roli prowadzącego ceremonię zobaczymy Kevina Harta, amerykańskiego producenta, aktora i komika. Zastąpić miał on Jimmy'ego Kimmela, który prowadził galę przez dwa ostatnie lata. W czwartek jednak Hart niespodziewanie ogłosił, że rezygnuje z angażu. Czemu podjął taką decyzję?

Kevin Hart
fot. Instagram:@kevinhart4real

Kevin Hart nie poprowadzi gali Oscarów

Powodem rezygnacji Harta jest reakcja internautów na wieść o tym, że to on ma poprowadzić oscarową galę. Związane jest to z homofobicznymi wypowiedziami aktora sprzed lat. W 2010 roku Kevin powiedział między innymi:

– Jedną z moich największych obaw jest to, że mój syn wyrośnie na geja. To prawdziwy strach. Pamiętajcie, nie jestem homofobem, nie mam nic przeciwko gejom, bądźcie szczęśliwi. Róbcie, co chcecie. Ale ja jestem heteroseksualnym mężczyzną i jeśli będę mógł zapobiec temu, że mój syn stanie się gejem, to to zrobię.

Opinia publiczna uznała jego wypowiedzi za skandaliczne, a internauci do dziś nie mogą mu ich darować. Artysta postanowił, że jego pojawienie się na gali nie jest w tej sytuacji rozsądne. Przeprosił również za to, co kiedyś mówił. Na Twitterze opublikował następujący wpis:

Zdecydowałem się zrezygnować z prowadzenia tegorocznych Oscarów” – napisał w oświadczeniu Hart. „Nie chcę odwracać uwagi od wieczoru, który jest okazją do celebracji wielu niesamowitych i utalentowanych artystów. Szczerze przepraszam społeczność LGBTQ za moje nietaktowne słowa z przeszłości”.

Nie wiadomo jeszcze, kto miałby zastąpić Kevina Harta.

ZOBACZ TEŻ: Nominacje do Złotych Globów 2019. "Zimna wojna poza konkursem"

RadioZET.pl/MF