Zamknij

Najlepiej zarabiające programy telewizyjne. Pierwsze miejsce do przewidzenia?

Redakcja
18.01.2018 12:31
Magda Gessler
fot. ons.pl

Który program telewizyjny zarabia najwięcej? Ukazał się raport przedstawiający zestawienie gwiazd i programów, które przynoszą telewizjom największy dochód. Kto na pierwszym miejscu?

Kolejny już raz dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował raport na temat najlepiej zarabiających programów telewizyjnych. Na tapet wzięto formaty z różnych stacji telewizyjnych i już po raz kolejny na pierwszym miejscu zestawienia pojawiła się... Magda Gessler z „Kuchennymi rewolucjami”. Jak informuje raport, program w 2017 r. wygenerował dla stacji TVN aż 196,7 mln złotych przychodów reklamowych

Tuż za kulinarnym show uplasował się teleturniej „Milionerzy” prowadzony przez Huberta Urbańskiego z przychodami na poziomie 127,1 mln zł. Na trzecim miejscu znalazł się „Nasz nowy dom” - program Polsatu prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Format ten przyniósł z reklam przychód w wysokości 109,9 mln zł. Na miejscu czwartym jest talent show „Twoja twarz brzmi znajomo” emitowane przez Polsat. Tu jednak przychody wyniosły już zdecydowanie mniej niż w przypadku „Kuchennych rewolucji” - „zaledwie” 91.2 mln zł. Pierwszą piątkę zamyka serial kryminalny z porucznikiem Borewiczem w roli głównej - a dokładnie mówiąc Bronisławem Cieślakiem jako detektywem Malanowskim, czyli „Malanowski&Partnerzy”. Przyniósł on Polsatowi ponad 86 mln. zł.

Kto zajął kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce? Kolejna są to: „Jaka to melodia” z Robertem Janowskim (73,8 mln zł), „Jeden z dziesięciu” (65,2), „Masterchef” (56,4), „Mam talent” (56,3) oraz „The Brain. Genialny umysł” (54,9).

Z zestawienia wypadł „Taniec z gwiazdami”, ale większym zaskoczeniem może być spektakularny powrót „Milionerów”.

RadioZET.pl/SA