Zamknij

Najlepsze dramaty, obok których nie przejdziesz obojętnie. Dowiedz się, które filmy warto zobaczyć!

22.12.2020
Aktualizacja: 20.01.2021 15:03
Dwie dziewczyny siedzą na kanapie i oglądają w telewizji dramat
fot. Shutterstock

Najlepsze dramaty to świetny pomysł na filmowy seans. Podpowiadamy, które filmy koniecznie powinny się znaleźć na Twojej liście propozycji do obejrzenia.

Dramaty dostarczają silnych emocji, wyciskają łzy i skłaniają do refleksji. Uwielbiasz mocne historie, które na długo zapadają w pamięć? Ułatwiliśmy ci zadanie i wybraliśmy najlepsze dramaty, które musisz obejrzeć. 

Godne polecenia polskie dramaty: 4 tytuły, które robią wrażenie

 1. „Godzina W”. Polskie podziemie przygotowuje się do rozpoczęcia Powstania Warszawskiego – zbrojnego wystąpienia przeciwko okupantowi. Film doskonale oddaje emocje towarzyszące oczekiwaniu na atak i godzinę W (17.00, 01.08.1944 r.), o której miała rozpocząć się otwarta walka z nazistami. „Godzina W” to najlepszy dramat dla osób, które są zainteresowane historią Powstania Warszawskiego. 
 2. „Cicha noc”. Idealny film do obejrzenia przed świętami. Adam pracuje za granicą, ale wraca do swojej rodziny na Wigilię i święta Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma ukryty plan, a na niego samego również czekają niespodzianki. 
 3. „Biała sukienka”. Jest Boże Ciało. Maciej, który wraca do rodzinnego domu, zabiera po drodze autostopowicza, z którym zaczyna rozmawiać, między innymi, o Bogu. Film pokazuje również historię przygotowujących się do procesji na Boże Ciało rodzin – Kowalów i Suszków - którzy nie pałają do siebie sympatią. „Biała sukienka” to jeden z najlepszych dramatów, które zdecydowanie zmuszają do myślenia.
 4. „Symetria”. Ten film z pewnością należy do grona najlepszych i najpopularniejszych polskich dramatów – miejscami przerażający i smutny - pokazuje jak niesłusznie oskarżony Arek, próbuje odnaleźć się w więziennej rzeczywistości i jak bardzo nowy świat, którego stał się częścią, go zmienił. „Symetria” to jeden z tych obrazów, obok których nie można przejść obojętnie. Trzyma w napięciu i zaskakuje. 

Najlepsze zagraniczne dramaty filmowe – przygotuj się na mocne wrażenia!

Szukasz dobrego filmu na wieczór? Wśród zagranicznych obrazów znajdziesz wiele ciekawych propozycji, będących gwarantem udanego seansu filmowego. Zrobiliśmy to za ciebie i zebraliśmy 7 tytułów ciekawych dramatów – te filmy przypadną do gustu nawet najbardziej wytrawnym kinomanom. 

Zobacz także:  Wielkie kino jest w modzie. Reklama Prady przypomina film science fiction Alfreda Hitchcocka 

 1. Służące”. Stany Zjednoczone w latach 60. XX wieku. Skeeter marzy o karierze poważnej dziennikarki. Szybko okazuje się, że temat na przełomowy tekst ma tuż przed swoim nosem. Mimo że „Służące” to dramat, w filmie nie brakuje również zabawnych momentów.
 2. „Nietykalni”. Jeżeli uwielbiasz świetne dramaty, koniecznie musisz obejrzeć ten film. Poważna i trudna tematyka przedstawiona jest w pozbawiony zbędnego patosu, zabawny sposób. „Nietykalni” to zdecydowanie jeden z najlepszych dramatów, który jednocześnie bawi. Philippe, bardzo zamożny człowiek, jest sparaliżowany i potrzebuje opieki. Jego opiekunem zostaje Driss – młody mężczyzna, który ma za sobą pobyt w więzieniu. Mogłoby się wydawać, że bohaterów dzieli wszystko, ale okazuje się, że szybko pojawia się między nimi nic porozumienia. Obaj mężczyźni mają sobie wiele do zaoferowania.
 3. „Skazani na Shawshank”. Ten film zdecydowanie zalicza się do czołówki najpopularniejszych i najlepszych dramatów. Andy to bankier, który trafia do więzienia Shawshank i szybko poznaje reguły rządzące tym brutalnym światem. Film porusza, a niesamowite kreacje aktorskie Morgana Freemana oraz Tima Robbinsa to wisienka na torcie.
 4. „Uśpieni”. Wstrząsająca opowieść o losach czterech chłopców, którzy w czasie pobytu w poprawczaku padają ofiarami przemocy seksualnej. Krzywda, jakiej doznali w młodości, ma ogromny wpływ na ich dorosłe życie. Pewnego dnia, na drodze dwojga z nich staje dawny kat. Najlepszy dramat to dramat, który wstrząsa widzem. Ten film zdecydowanie nikogo nie pozostawi obojętnym.
 5. „Mój przyjaciel Hachiko”. Niezwykła historia o przyjaźni człowieka i psa, podczas której uronisz niejedną łzę. Film powstał w oparciu o faktyczne wydarzenia, a w swojej ojczyźnie, Japonii, prawdziwy Hachiko doczekał się pomników, symbolizujących jego wierność. 
 6. „Zielona mila”. Film powstał na bazie książki Stephena Kinga. Historia opowiada losy strażników bloku śmierci, na którym zjawia się nieoczekiwana postać, która będzie miała ogromny wpływ na ich życie. „Zielona mila” jako jeden z najbardziej znanych i najlepszych dramatów, zdecydowanie zasługuje na uwagę. Niekwestionowaną zaletą filmu jest również doskonała rola Toma Hanksa.
 7. „Przerwana lekcja muzyki”. Ten dramat psychologiczny robi wrażenie! Susan to młoda dziewczyna, która trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie nawiązuje niesztampową przyjaźń z inną pacjentką. Ta znajomość odciśnie na Susan ogromne piętno.

Zobacz także:  Najlepsze horrory, które każdy powinien zobaczyć