Zamknij

"Najmro": plejada polskich gwiazd w szalonym zwiastunie komedii o "królu ucieczek" [WIDEO]

22.06.2021 14:16
"Najmro": plejada polskich gwiazd w szalonym zwiastunie komedii o "królu ucieczek" [WIDEO]
fot. materiały prasowe

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" z pełnym zwiastunem! Komedia inspirowana przebojowym życiem Zdzisława Najmrodzkiego doczekała się nowej zapowiedzi. Kiedy premiera i kto znalazł się w obsadzie?

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to jedna z najciekawszych nadchodzących premier naszego rodzimego kina. Komedia akcji, traktująca o życiu legendarnego Zdzisława Najmrodzkiego, doczekała się właśnie pełnego zwiastuna i musimy przyznać - zapowiada się wybornie!

"Najmro" - pełny zwiastun komedii z plejadą polskich gwiazd

"Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali" - tak głosi hasło promocyjne filmu "Najmro", który przybliży nam losy Zdzisława Najmrodzkiego. Mężczyzna okrzyknięty mianem "króla ucieczek" na przełomie lat 70. i 80. żył niczym król, w kraju, w którym wszystko wydawało się szare i zwyczajne. Dodatkowo ośmieszał organy ścigania, którym wymknął się aż 29 razy. Wszystko się jednak zmieniło, gdy poznał niejaką Teresę - miłość swojego życia.

Odtwórca głównej roli, Dawid Ogrodnik, opisał "Najmro" jako niebanalne love story, które wciąga bez reszty. Reżyser zaś podkreśla, że produkcja nie jest filmem biograficznym, a szaloną wariacją na temat życiorysu "celebryty półświatka" i "superbohatera PRL": Tworząc tę postać, wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to rozrywkowa fantazja i fikcja, a nie film biograficzny.

materiały prasowe
fot. materiały prasowe

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał też scenariusz. W obsadzie istna plejada polskich gwiazd. Oprócz Dawida Ogrodnika ("Ostatnia rodzina", "Chce się żyć"), który wcieli się w głównego bohatera, na ekranie zobaczymy także Roberta Więckiewicza ("Kler"), Jakuba Gierszała ("Najlepszy", "Sala samobójców"), Rafała Zawieruchę ( "Pewnego razu w Hollywood"), Olgę Bołądź ("Kobiety mafii"), Maszę Wągrocką (serial "Król") i Sandrę Drzymalską (serial "Sexify").

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" zawita na ekranach kin 17 września 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.