Zamknij

Natalie Portman żałuje, że broniła Polańskiego

Redakcja
22.02.2018 12:13
Natalie Portman
fot. Eastnews

Natalie Portman przyznała, że żałuje podpisania się pod petycją w obronie reżysera Romana Polańskiego.

Natalia Portman zdradziła w wywiadzie, którego udzieliła dla popularnego serwisu BuzzFeed, że żałuje tego, że w 2009 roku podpisała petycję w obronie Romana Polańskiego. Polski filmowiec został wtedy aresztowany w Szwajcarii w związku ze sprawą o gwałt nieletniej.

— Tę petycję dał mi ktoś, kogo szanuję. Powiedział „podpisałem” i zachęcał, żebym i ja to zrobiła. Zgodziłam się i to był błąd — przyznała skruszona aktorka. — To doświadczenie nauczyło mnie empatii wobec osób, które popełniają błędy. Żyliśmy wtedy w innym świecie, ale to niczego nie usprawiedliwia — dodała gwiazda, która aktywnie działa w ruchu Time's Up walczącym z molestowaniem seksualnym i dyskryminacją kobiet.

Zobacz także

Warto przypomnieć, że petycję w obronie Romana Polańskiego oprócz Natalie Portman podpisali m.in. Martin Scorsese, Woody Allen, Wim Wenders i Tilda Swinton.

Co najmniej sześć kobiet oskarżyło dotąd Romana Polańskiego o molestowanie seksualne, z czego większość była w momencie popełniania przez niego zarzucanych czynów nieletnia.

Polański pozostaje poszukiwany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku, gdy zbiegł ze Stanów Zjednoczonych przed ogłoszeniem wyroku w sądzie w Los Angeles w sprawie o gwałt na nieletniej. Jest oskarżony o podanie w 1977 roku środka usypiającego i alkoholu 13-letniej wówczas Samancie Gailey (dziś Geimer) i doprowadzenie do stosunku seksualnego w domu Jacka Nicholsona.

RadioZET.pl/SI/Buzfeed