Zamknij

„Naznaczony 5” – Patrick Wilson gwiazdą i reżyserem nowej odsłony słynnego cyklu horrorów

30.10.2020 17:43
Patrick WIlson, Rose Byrne, Naznaczony, Naznaczony 2
fot. Shutterstock

„Naznaczony 5” powstanie. Film, będący kontynuacją rodziny Lambertów, znanych z dwóch części cyklu, dostał właśnie reżysera. To Patrick Wilson, aktor znany z dwóch pierwszych odsłon oraz horroru „Obecność”. Co już wiemy o czwartym sequelu serii „Naznaczony”?

Halloween 2020 już jutro. Z tej okazji podczas BlumFest 2020 wytwórni Blumhouse ogłoszono kilka projektów, które ucieszą fanów horrorów. Jednym z nich jest projekt „ Halloween Kills”, kontynuacja słynnej serii produkcji z Jamie Lee Curtis, a drugą informacja o nowej odsłonie serii „Naznaczony”. 

Naznaczony” to horror w reżyserii Jamesa Wana z 2010 roku. Opowiada historię rodziny Lambertów, którzy po przeprowadzce do nowego domu, orientują się, że domostwo jest nawiedzone. Kiedy ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę, rodzice zrobią wszystko, aby uratować swojego syna.

„Naznaczony” został okrzyknięty jednym z najstraszniejszych horrorów w historii kinematografii, a także produkcją z najstraszniejszym jump-scarem w dziejach. Jak podają badacze The Science of Scare słynna scena z filmu „Naznaczony” spowodowała skok tętna widzów do poziomu 133 BPM.

Zobacz także

„Naznaczony 5” – co już wiemy o projekcie?

Film „Naznaczony” cieszył się tak wielkim sukcesem, że doczekał się aż trzech kontynuacji. „Naznaczony 2” z 2013 stanowił bezpośrednią kontynuację wydarzeń 1. odsłony i kontynuował wątki rodziny Lambertów. Dwie następne odsłony stanowiły natomiast coś w rodzaju spin-offa, rozgrywającego się w tym samym Uniwersum.

Teraz projekt wróci do swoich początków.

„Naznaczony 5” ma rozgrywać się w 10 lat po wydarzeniach z horroru „Insidious 2” i po raz kolejny podążać za bohaterami z rodziny Lambertów. Josh i jego syn Dalton po raz kolejny będą musieli stawić czoła mrocznym siłom, czyhającym na ich rodzinę.

Reżyserem nowego projektu został Patrick Wilson, a producentami James Wan i Leigh Whannell, odpowiedzialni za sukces pierwszej odsłony, która doprowadziła do rozkwitu całej serii powiązanych ze sobą dzieł. Na ekranie, poza Wilsonem, miałby pojawić się też Ty Simpkins, wcielający się w postać Daltona Lamberta w trzech odsłonach cyklu.

Zobacz także

„Naznaczony 5” – Patrick Wilson o nowej, podwójnej roli

Jak podaje portal Deadline, który jako jeden z pierwszych poinformował o nowej odsłonie cyklu, Patrick Wilson w następujący sposób wypowiedział się o możliwości powrotu do swojej słynnej postaci:

„Jestem zaszczycony i podekscytowany, że stanę na czele kolejnej części "Naznaczonego", która zapewni niesamowitą szansę na kontynuację wszystkiego, przez co Lambertowie przeszli dekadę temu, a także zmierzenie się z konsekwencjami ich wyborów.

Reżyserię filmu  [z serii „Naznaczony”] odbieram jako zatoczenie pełnego kręgu zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Jestem niezmiernie wdzięczny, że powierzono mi dalsze opowiadanie tej przerażającej historii o duchach” – zdradził aktor i reżyser.

„Naznaczony 5” – kiedy premiera?

Na razie nie podano, kiedy dokładnie „Naznaczony 5” miałby trafić do kin. Wydaje się, że na premierę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Istneieje prawdopodobieństwo, że film trafi do kin w 2023, gdyż właśnie wtedy mija dokładnie 10 lat od daty premiery filmu „Naznaczony 2”.

Fani Patricka Wilsona będą mogli go jednak wcześniej zobaczyć w innym filmie grozy – 3. części horroru „Obecność”, gdzie wystąpił u boku Very Farmigii. Premiera filmu przewidziana jest na 3 czerwca 2021.

Czytaj także:  Maraton horrorów - Halloween 2020: jakie filmy i gdzie? [MULTIKINO, CINEMA CITY, HELIOS]