Zamknij
Nel dorosła. Jak dziś wygląda Karolina Sawka z filmu „W Pustyni i w puszczy”?
9 Zobacz galerię
fot. ARTUR PAWLOWSKI/REPORTER

Karolina Sawka to dziś młoda kobieta. Polscy i zagraniczni widzowie poznali ją jednak jako 8-latkę w słynnym filmie „W pustyni i w puszczy”, będącej adaptacją powieści Henryka Sienkiewicza. Film  Gavina Hooda ujrzał światło dzienne w 2001 roku. Jak dziś wygląda aktorka?

Karolina Sawka to aktorka młodego pokolenia. Najsłynniejsza rola urodzonej w 1991 roku atkorki to Nel z adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. 

Film Gavina Hooda, prezentowany podczas Konkursu Głównego festiwalu filmowego w Wenecji w 2001 roku, zaskarbił sobie umiarkowaną przychylność widzów i krytyki, jednak na stałe utrwalił wizerunek Adama Fidusiewicza (filmowy Staś) oraz ekranowej Nel (Sawka) w umysłach polskich odbiorców. Jak dziś wygląda Karolina Sawka, który 15 grudnia ukończy 29 lat? Sprawdziliśmy.

Zobacz także

Karolina Sawka – od Nel do… szkoły teatralnej

Niedługo po premierze słynnego filmu, młoda aktorka, która poza rolą w słynnej polskiej epopei zaliczyła epizody w serialu „Pierwsza miłość”, wróciła do normalnego życia. Ukończyła szkołę, a następnie wybrała się na studia. 

Dopiero w ostatnich latach zdecydowała się świadomie powrócić na aktorską drogę. W 2018 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, a od tego czasu grywa epizody w popularnych serialach telewizyjnych, jak „M jak Miłość”. Widzowie mogą kojarzyć ją także z filmu kinowego „Soyer” Łukasza Barczyka, będącego de facto filmem dyplomowym studentów uczelni, który zawitał jednak także do polskich kin. 

Jak dziś wygląda Karolina Sawka, słynna Nel z „W Pustyni i w puszczy”?

„Nel” aktywna jest na Instagramie, gdzie chętnie publikuje swoje zdjęcia solo i w obecności roześmianych znajomych. Od czasu do czasu w jej tzw. feedzie pojawią się zdjęcia 

Jak dziś wygląda Nel? Sprawdźdcie przeglądając naszą galerię na górze tego artykułu. 

Szczególnie ciekawym jest zobaczyć zdjęcia kobiety wraz z jej ekranowym partnerem, Adamem Fidusiewiczem, który mimo upływu lat, de facto niewiele się zmienił.

Czytaj także: Tom i Jerry spotkają się ponownie na ekranie. Tym razem w filmie aktorskim