Zamknij

Nestflix: powstała nowa platforma, na której znajdziesz... nieistniejące filmy i seriale

Sergiusz Kurczuk
16.08.2021 14:49
Pewnego razu w Hollywood - Leonardo DiCaprio - kadr z filmu
fot. Sony Pictures / BEEM/Beem/East News

Nestflix to platforma zbierająca tytuły nieistniejących filmów i seriali, które pojawiły się w prawdziwych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Nie zabrakło więc takich tytułów jak "Anioły o brudnych duszach" z "Kevina samego w domu", "The Itchy and Scratchy" z "Simpsonów", czy kolekcję westernów Ricka Daltona z "Pewnego razu w Hollywood".

W sieci można znaleźć nową bazę filmów i seriali - Nestflix. I nie chodzi o tanią podróbkę platformy Netflix. Na Nestflix znajdziemy setki fikcyjnych tytułów, na które można się natknąć, oglądając realnie istniejące produkcje.

Nestflix: nowa platforma z nieistniejącymi filmami i serialami z filmów i seriali

Czy wiecie, że czarnobiały film gangsterski, który namiętnie ogląda tytułowy bohater kultowej komedii świątecznej "Kevin sam w domu", tak naprawdę nie istnieje? Powstał specjalnie na potrzeby słynnej produkcji Chrisa Columbusa. Nie jest to jedyny przypadek, gdy podczas oglądania filmu lub serialu pojawia się nieistniejący w prawdziwym świecie tytuł kinowy, lub telewizyjny.

Na stronie nestflix.fun można znaleźć dziesiątki tego typu przykładów. Są więc filmy Ricka Daltona - filcyjnego aktora, w którego wcielał się Leonardo DiCaprio w "Pewnego razu w Hollywood" w reżyserii Quentina Tarantino. Można wyszukać nieistniejące seriale, które oglądają bohaterowie takich kreskówek jak "South Park" czy "Simpsonowie". W kategorii reality show pojawia się nawet "Truman Show" - czyli dramat z Jimem Carreyem w roli głównej z realnego świata. Nie zabrakło również "Mac and C.H.E.E.S.E" z Joey'em Tribbianim - czyli nieistniejącego serialu z "Przyjaciół".

Oficjalny opis serwisu informuje o jego przeznaczeniu.

Platforma dla Twoich ulubionych nieistniejących filmów i seriali. Fikcyjne filmy w filmach? Mam je. Nieprawdziwe seriale w serialach? Jasne! Przejrzyj naszą bazę ponad 400 historii zawartych w historiach.

foto: print screen z nestflix.fun
fot.

foto: print screen z nestflix.fun

Nestflix został stworzony na wzór platformy Netflix, więc oba serwisy wyglądają bardzo podobnie. Wszystkie tytuły zostało skategoryzowane, więc można wyszukiwać, przeglądając konkretną sekcję strony. Twórcy wykorzystali kadry z filmów i seriali,  w których pojawiają się fikcyjne produkcje, a każdy tytuł został odpowiednio opisany. Z tego powodu całość sprawia wrażenie prawdziwej platformy streamingowej. Pojawia się też obsada składająca się z postaci, w które wcielają się prawdziwi aktorzy oraz najważniejsza dla kinomanów informacja: z której prawdziwej produkcji pochodzi dany film czy serial.

foto: print screen z nestflix.fun
fot. foto: print screen z nestflix.fun

Co ciekawe Nestflix ma też działającą wyszukiwarkę, z której można korzystać, wpisując zarówno fikcyjny jak tytuł, jak i nazwę prawdziwego filmu, z którego nieistniejąca produkcja pochodzi. Mało tego - po wyszukaniu interesującego nas tytułu, pojawiają się polecane produkcje, które mogą nas zainteresować. Na razie baza nie jest kompleta i twórcy strony zachęcają do podsyłania kolejnych pozycji. Nazwa odnosi się od angielskiego słowa "nest", czyli "gniazdo" i dosłownie oznacza filmy czy seriale "zagnieżdżone" w innych produkcjach. Ideę ilustruje logo Nestflix - trzy stojące w rzędzie matrioszki.

Oprócz walorów czysto rozrywkowych Nestflix spełnia też funkcję informacyjną. Od tej pory osoby, które chcą znaleźć jakiś film lub serial z realnej produkcji, mogą wpisać w wyszukiwarkę tytuł i wspomóc się wynikiem. Twórczynią platformy Nestflix jest amerykańska projektantka stron internetowych Lynn Fisher. W stworzeniu nietypowej platformy z filmami i seriami pomagał jej Jason Rose. Osoby, które chcą wspomóc finansowo Fisher, mogą wpłacić jej dotację na buymeacoffee.com. Twórcy Nestflix zastrzegają, że nie są w żaden sposób powiązani z platformą Netflix, ani żadnymi wytwórniami filmowymi.

RadioZET.pl/nestflix.fun