Zamknij

Netflix pokazał zapowiedź dokumentu "Britney Vs. Spears" [WIDEO, DATA PREMIERY]

22.09.2021 10:55
Britney Spears
fot. SPLASH NEWS/EAST NEWS

W sieci pojawił się teaser "Britney Vs. Spears" - filmu dokumentalnego platformy Netflix, opowiadającego o słynnej popowej wokalistce. Kiedy premiera?

Platforma Netflix zaprezentowała pierwszą zapowiedź filmu dokumentalnego "Britney Vs. Spears". Zdradzono też, kiedy produkcja trafi do bazy serwisu.

Netflix: "Britney Vs. Spears" - zapowiedź dokumentu o wokalistce

Britney Spears była wielką gwiazdą przełomu XX i XXI wieku. W roku 2008 sąd orzekł o ubezwłasnowolnieniu i kurateli nad majątkiem piosenkarki. Opiekunami wokalistki zostali jej ojciec Jamie Spears i prawnik Andrew Wallet. Tej sprawie zostanie poświęcony nadchodzący dokument platformy Netflix.

W sieci pojawił się pierwszy teaser, na którym możemy usłyszeć fragment wiadomości głosowej, którą Spears zostawiła w 2009 roku swojemu obrońcy. Zgłosiła się do niego, by zakończyć kuratelę.

Film "Britney Vs. Spears" trafi na Netflix już 28 września 2021 roku - na dzień przed wyznaczonym przez sąd posiedzeniem w sprawie zakończenia kurateli nad piosenkarką. Za produkcję odpowiada Erin Lee Carr znana z filmów "How to Fix a Drug Scandal" platformy Netflix i "I Love You, Now Die: The Commonwealth vs. Michelle Carter" od HBO. Dokument powstaje od ponad roku i jest konkurencją dla filmu Hulu "Kto wrobił Britney Spears?", poruszający ten sam temat. "Britney Vs. Spears" jest owiany tajemnicą. Nie wiadomo, czy w produkcji wystąpi Britney Spears.

"Britney Vs. Spears" - o czym opowie film Netflix?

W 2007 roku Spears przeżywała problemy osobiste, między innymi załamanie nerwowe. Odebrano jej prawa rodzicielskie, a następnie trafiła do szpitala psychiatrycznego Ronald Reagan UCLA Medical Center, gdzie wydano orzeczenie o ubezwłasnowolnieniu piosenkarki. Przez ponad 10 Spears lat znajdowała się pod opieką ojca, który kontrolował finanse córki i miał wymierny wpływ na jej karierę. Na początku roku 2019 pojawił się ruch #FreeBritney, którego zwolennicy domagali się przerwania kurateli nad wokalistką. Zarzucali ojcu gwiazdy, że przez lata nadmiernie kontrolował Spears, a także przetrzymywał ją w szpitalu psychiatrycznym wbrew jej woli.

Podczas przesłuchania wokalistki w czerwcu 2021 roku przypuszczenia fanów się potwierdziły. Spears wyznała, że wielokrotnie podczas okresu kurateli dochodziło do licznych nadużyć władzy ojca, który między innymi faszerował ją lekami psychotropowymi i zabierał decyzyjność w podstawowych sprawach życiowych. Sądowa walka Britney Spears z jej ojcem nadal trwa. 

RadioZET.pl/Twitter/Netflix/Variety