Zamknij

Netflix stworzy film z serii Gundam. Reżyserem został twórca hitu "Kong: Wyspa Czaszki"

13.04.2021 08:08
Gundam - statua robota
fot. @yoshi115t/Newsflash/EuroPics/East News

Netflix połączy siły z Jordanem Vogtem-Robertsem, by powołać do życia aktorski blockbuster z serii Gundam - japońskich mang i anime o wielkich robotach.

Platforma Netflix szykuje wielkie widowisko pokroju filmu "Kong: Wyspa Czaszki". Reżyser produkcji o ogromnym gorylu zajmie się powołaniem do życia filmu z serii Gundam - opowieści o wielkich, walczących robotach.

Netflix stworzy film Gundam

Wielki sukces "Godzilla vs. Kong" sprawił, że twórcy filmowi zaczęli interesować się zjawiskami o japońskim rodowodzie. Wygląda na to, że popularność popkultury z Kraju Kwitnącej Wiśni nie ogranicza się jedynie do nowych seriali anime i filmów kaijū, ale również Gundam.

To przynajmniej sugeruje news serwisu IGN, mówiący o współpracy Netflix, Legendary Entertainment  i Jordana Vogta-Robertsa. Według najnowszych informacji to trio zamierza powołać do życia pierwszy w historii aktorski film z serii Gundam. Na razie informacje na temat powstającej produkcji są bardzo ograniczone, ale zdradzono roboczy tytuł filmu, który brzmi... po prostu "Gundam". Wiadomo też, że za scenariusz odpowie słynny twórca komiksowy Brian K. Vaughan. Będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego. Na razie nie podano jeszcze daty premiery nadchodzącego hitu Netflix. Jedno jest pewne - czeka nas prawdziwe hollywoodzkie widowisko.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Gundam - co to jest?

O serii Gundam po raz pierwszy świat usłyszał w roku 1979, kiedy zadebiutował serial animowany "Mobile Suit Gundam". To właśnie od tego tytułu wzięła się potoczna nazwa historii o wielkich robotach/mechach, które walczą w spektakularnych walkach. Twórcą pomysłu oryginalnego anime jest Yoshiyuki Tomino związany ze studiem Sunrise. Tytuł zdobył tak wielką popularność, że w krótkim czasie stał się ogromną serią z niezliczoną ilością kontynuacji i spin-offów. Seria Gundam doczekała się wielu uniwersów, więc trudno powiedzieć, które będzie stanowić inspirację dla powstającego filmu.

RadioZET.pl/IGN
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET