Zamknij

Netflix: Mahershala Ali dołaczył do gwiazdorskiej obsady filmu "Leave the World Behind"

Sergiusz Kurczuk
16.09.2021 10:31
Mahershala Ali
fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

W filmie platformy Netflix "Leave the World Behind" z Julią Roberts wystąpi Mahershala Ali. Oscarowy aktor astąpi Denzela Washingtona.

Dwukrotny zdobywca Oscara - Mahershala Ali, dołączył do obsady nadchodzącej produkcji serwisu Netflix, zatytułowanej "Leave the World Behind". Co wiadomo na temat roli aktora?

Netflix: Mahershala Ali w filmie "Leave the World Behind"

Platforma Netflix szykuje kolejny gwiazdorski film. W adaptacji książki "Leave The World Behind" autorstwa Rumaana Alama w rolach głównych wystąpić mieli Julia Robersts i Denzel Washington.

Jak podaje Deadline, do obsady dołączył Ali, który zastąpi Washingtona. Aktor podpisał umowę z twórcami nadchodzącego filmu. Za "Leave The World Behind" odpowie Sam Esmail znany głównie dzięki serialowi "Mr. Robot". Roberts nie tylko wcieli się w jedną z głównych ról, ale również wyprodukuje thriller wraz z Red Om Films oraz Esmailem i Chadem Hamiltonem z Esmail Corp. Początkowo twórcy chcieli zaangażować do filmu Washingtona, ale finalnie aktor nie pojawi się w obsadzie.

Książka "Leave The World Behind" to opowieść o dwóch obcych sobie rodzinach, które zmuszone są do wspólnego spędzenia długiego weekendu. Szybko okaże się, że wypad niesie za sobą przerażające konsekwencje. Trzymająca w napięciu i prowokująca trzecia powieść Alama opowiada o zawiłościach rodzicielstwa, rasy i klasy. Bada, jak teoretycznie najważniejsze relacje między ludzkie w chwilach kryzysu przeistaczają się w zupełnie nowe więzi.

Powieść zadebiutowała w październiku 2020 roku i trafiła do finału National Book Awards 2020. Została uznana za najlepszą książkę roku przez "The Washington Post", NPR, "Time", "Esquire" i "Elle".

"Leave the World Behind": kiedy premiera na Netflix?

Film na podstawie powieści jest na razie na wczesnym etapie prac. Na razie platforma Netflix nie podała informacji na temat daty premiery adaptacji. Nie zdradzono też innych członków obsady "Leave The World Behind". Miłośnicy thrillerów muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline