Zamknij

„Wykopaliska” – zwiastun nowego filmu Netlflixa z Ralphem Fiennesem i Carey Mulligan

03.12.2020 15:52
kadr z filmu "Wykopaliksa"
fot. materiały prasowe Netflix

„Wykopaliska” Simona Stone’a to opowieść o urokach zawodu archeologa i tajemnicach, które mogą zmienić bieg historii. Kiedy film trafi na Netflix?

Wykopaliska” (org. „The Dig”) to nowy film Simona Stone’a, australijskiego reżysera, który zachwycił widzów i krytyków filmem „Powrót” (ang. „The Daughter”) w 2015 roku.

Jego najnowsze dzieło to rozgrywająca się u progu rozpoczęcia II Wojny Światowej opowieść o młodej, bogatej wdowie, która zleca archeologowi amatorowi zbadanie zawartości pięknych grobowców, znajdujących się na terenie jej posiadłości. Podczas oględzin sarkofagów, para dokonuje przełomowego odkrycia, które może mieć wpływ na przyszłe wydarzenia.

Czy jak głosi oficjalny opis fabuły na stronie Netflixa: „niepewna przyszłość Wielkiej Brytanii zaczyna już zagrażać nawet jej starożytnej przeszłości”.

Zobacz także

„Wykopaliska” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Wykopaliska” – obsada i ekipa

Za kamerą produkcji „Wykopaliska” stoi Simon Stone, australijski reżyser odpowiedzialny za sukces filmu „Powrót” z 2015 z Geoffreyem Rushem i Paulem Schneiderem w rolach głównych. Scenariusz do filmu powstał zaś pod okiem Moiry Buffini, scenarzystki znanej ze skryptów do takich dzieł, jak: „Tamara i mężczyźni”, „Byzantium”, czy serialu „Rozpustnice”.

Na ekranie pojawili się natomiast tacy aktorzy i aktorki, jak: Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin i Ken Scott.

„Wykopaliska” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już 29 stycznia.

Czytaj także:  „SWEAT“ – głośny film Magnusa von Horna z oficjalnym zwiastunem. Kiedy premiera?