Zamknij

Netflix: filmy, których nie wypada nie znać. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]

Roksana Orlicka
17.03.2020 15:07
Filmy klasyki które można znaleźć na Netflixie
fot. Shutterstock

Netflix ma tak szeroką ofertę, że czasami trudno zdecydować się na odpowiedni film. Warto wiedzieć, że na Netflixie można znaleźć wiele produkcji uznawanych za klasykę kina. Zebraliśmy najważniejsze tytuły. Wybraliśmy filmy, które warto znać. Co obejrzeć na Netflixie?

Netflix: znane filmy, których nie wypada nie znać. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]. Są takie filmy, których nie wypada nie znać. W najbliższych dniach wiele osób spędzi czas w domu, co jest dobrą okazją do nadrobienia filmowych zaległości. Poniżej można znaleźć zestawienie filmów określanych mianem "klasyka", które można znaleźć na Netflixie.

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły, które warto zobaczyć [TOP 10]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Netflix: klasyki filmowe, które trzeba znać. Co obejrzeć?

Długie przebywanie w izolacji może wpłynąć na nasz nastrój. By nie dać się chandrze i złemu humorowi, warto czymś zająć myśli. Najbliższe tygodnie, gdy zalecane jest pozostawianie w domu, są idealną okazją do nadrobienia filmowych zaległości. Na Netflixie można znaleźć mnóstwo kultowych produkcji. Jeśli wcześniej nie miałeś na nie czasu, to teraz jest to dobry moment na ich obejrzenie. Co znajdziemy na Netflixie? Poniżej można znaleźć listę klasyków filmowych na Netflixie.

Rozważna i romantyczna (1995), reż. Ang Lee

Na pewno każdy zna twórczość Jane Austin, nawet jeśli nie czytał książek angielskiej pisarki. Jej powieści były wielokrotnie ekranizowane. Warto zwrócić uwagę na film "Rozważna i romantyczna" z 1995 z Emmą Thompson, Kate Winslet, Hugh Grantem i Alanem Rickmanem. Jest to opowieść o dwóch siostrach, które różni prawie wszystko, chociaż pragną tego samego.

Zobacz zwiastun filmu "Rozważna i romantyczna":

Dirty Dancing (1987), reż. Emile Ardolino

Jeśli jakimś sposobem nie udało wam się jeszcze zobaczyć filmu "Dirty Dancing", to warto wiedzieć, że jest on dostępny na Netflixie. To prawdziwy klasyk, do którego cały czas nawiązuje się w popkulturze. Co więcej, piosenki związane z produkcją aż do teraz można usłyszeć w radiu, chociaż "Dirty Dancing" miał premierę 33 lata temu. To świadczy o jego ponadczasowości. "Dirty Dancing" opowiada historię Frances. Kobieta poznaje na wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca. Mimo wielu różnic łączy ich wspólna pasja.

Zobacz zwiastun filmu "Dirty Dancing":

Wichry namiętności (1994), reż. Edward Zwick

"Wichry namiętności" to kultowy film z gwiazdorską obsadą. Możemy w nim zobaczyć takie gwiazdy jak Brad Pitt, Anthony Hopkins czy Aidan Quinn. Film przedstawia historię Samuela, najmłodszego syna pułkownika Ludlowa. Mężczyzna wraca do domu z narzeczoną, która wpadła w oko jego pozostałym braciom. Niedługo wybucha I wojna światowa.

Zobacz zwiastun filmu "Wichry namiętności":

Skazani na Shawshank (1994), reż. Frank Darabont

"Skazani na Shawshank" to film, który nie otrzymał żadnego Oscara, a mimo to został doceniony przez widzów na całym świecie i zyskał miano "kultowego". Opowiada on historię skazanego na dożywocie bankiera, który niesłusznie znalazł się w więzieniu. Mężczyzna stara się przetrwać w nowym i bardzo brutalnym świecie. W filmie na podstawie powieści Stephena Kinga można zobaczyć Tima Robbinsa, Morgana Freemana czy Boba Guntona.

Zobacz zwiastun filmu "Skazani na Shawshank":

Władca pierścieni, wszystkie części na Netflixie

Filmy z serii "Władca pierścieni" to jedne z najpopularniejszych produkcji na świecie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, by obejrzeć, to wszystkie filmy znajdują się na Netflixie. Warto nie tylko ze względu na grę aktorską i świetne zdjęcia, ale także wciągającą i intrygującą historię wymyśloną przez J.R.R. Tolkiena, którą sprawie przeniesiono na ekran. 

Zobacz także: NETFLIX: co nowego można obejrzeć? Lista filmów i seriali [MARZEC]

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Zagłosuj

Oglądasz filmy na Netflixie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO