Zamknij

Netflix miażdży konkurencję w wyścigu po Złote Globy. Ile ma nominacji?

04.02.2021 12:33
Netflix
fot. Shutterstock

Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów 2021. Niektóre wybory były zaskakujące, jednak śmiało można powiedzieć, że Netflix zmiażdżył konkurencje w ilości nominacji. Jakie tytuły mają szansę na statuetkę? Zdradzamy poniżej.

Netflix miażdży konkurencję w wyścigu po Złote Globy. Nominacja niektórych tytułów, jak na przykład szeroko krytykowany serial "Emily w Paryżu", może prowokować do dyskusji. Pewne jest jednak to, że Netflix coraz bardziej rozpycha się łokciami w wyścigu po prestiżowe statuetki. Jeśli chodzi o Złote Globy, to inne platformy streamignowe zostały daleko w tyle. Przyglądamy się temu, ile nominacji otrzymały produkcje platformy Netflix.

Zobacz także:  Złote Globy 2021: nominacje. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Netflix miażdży konkurencję w wyścigu po Złote Globy

Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów 2021. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w historii kina i telewizji. Otrzymanie nominacji jest ogromnym zaszczytem, a do tego Złote Globy są pewnego rodzaju zwiastunem tego, czego możemy się spodziewać na Oscarach. 

Tegoroczne nominacje wywołały dyskusje. Internauci zwrócili uwagę na to, że serial "Emily w Paryżu" nie zasłużył na taki wyróżnienie, do tego szeroko komentowany jest brak nominacji dla serialu "I May Destroy You". Przyglądamy się nominacjom do Złotych Globów 2021 i analizujemy, która platforma streamingowa ma największe szanse. Netflix przegonił konkurencję.

Złote Globy 2021: Nominacja Netflixa nad innymi platformami

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Pracy Zagranicznej podało listę produkcji nominowanych do Złotych Globów 2021. Największe szanse mają tytuły związane z platformą Netflix, która dominuje wśród nominowanych. Największe szanse na statuetkę ma film "Mank" z Garym Oldmanem czy uwielbiany przez widzów serial "The Crown".

Serial "The Crown", opowiadający o życiu przedstawicieli brytyjskiej monarchii, otrzymał aż sześć statuetek. Poza tym na liście nominowanych znalazły się inne produkcje Netflixa - filmy "Mank", "Proces Siódemki z Chicago" oraz seriale "Gambit królowej", "Ozark" oraz "Emily w Paryżu". Przypominamy, że ten ostatni tytuł był uznany przez wielu krytyków największym gniotem 2020 roku.

HBO zyskało "zaledwie" dziewięć nominacji. Tym samym znalazło się za Amazon Studios i Hulu (dziesięć nominacji). Z produkcji HBO wyróżniono serial "Od nowa" z Nicole Kidman i Hugh Grantem, do tego "Stewardesę" i "Krainę Lovecrafta", ale także "Wielką" czy "Normalnych ludzi".

Złote Globy 2021: kiedy rozdanie nagród?

Złote Globy 2021 zostaną rozdane 28 lutego 2021 roku. 78. ceremonia odbędzie się w dwóch lokalizacjach - w Nowym Jorku oraz w Los Angeles. 

Zobacz także:  Najpopularniejsze produkcje na Netflixie. Polski serial bezkonkurencyjny [TOP 10]

RadioZET.pl