Zamknij

Oglądasz Netflixa z dzieckiem? Koniecznie musisz poznać kilka przydatnych funkcji [LISTA]

01.06.2021
Aktualizacja: 01.06.2021 08:40
Łasuch
fot. Materiały prasowe Netflix

Netflix jest platformą, na której można znaleźć wiele produkcji przeznaczonych dla najmłodszych. O popularności Netflixa wśród dzieci i jej rodziców może też świadczyć fakt, że bajki i filmy animowane często pojawiają się w cotygodniowym rankingu popularnych produkcji. Nie każdy rodzic jednak wie, że może użyć kilku opcji, by wygodnie korzystać z Netflixa wraz z dzieckiem. Ujawniamy, o jakie opcje chodzi.

Netflix na Dzień Dziecka. Funkcje, o których nie mieliście pojęcia, a są potrzebne rodzicom. Na platformach streamingowych można znaleźć produkcje dla najmłodszych, z czego rodzice chętnie korzystają. Bajki, filmy animowane czy seriale odcinkowe dla dzieci cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie każdy rodzic jednak wie, jak bezpiecznie korzystać z dzieckiem z zasobów platformy. Zdradzamy, jakie funkcje pomocnicze można znaleźć na Netflixie.

Zobacz także:  Dzień Dziecka 2021: Co obejrzeć 1 czerwca? Zebraliśmy najlepsze filmy dla dzieci na Netflix i HBO GO

Netflix na Dzień Dziecka. Funkcje, o których nie mieliście pojęcia, a są potrzebne rodzicom

Netflix co jakiś czas dzieli się wskazówkami, jak sprawnie korzystać z platformy, by było nam wygodnie. Od czasu do czasu są ujawniane kody, dzięki którym szybciej trafimy do interesującego nas gatunku filmu lub serialu, powstał też ranking produkcji, który ma pomóc w szybszym podjęciu decyzji, co oglądać. Tym razem, z okazji Dnia Dziecka, ujawniono, jakie funkcje mogą zainteresować rodziców małych dzieci. Jest ich całkiem sporo. Oto 6 z nich, które warto znać.

1. Własny profil dziecka na Netflixie

Netflix daje możliwość założenia profilu dziecku. Być może niewiele rodziców o tym wie, wciąż udostępniając swoje konto. Dzięki własnemu profilowi, dziecko może mieć ulubione produkcje w jednym miejscu, a do tego wybrać własny awatar.

Co więcej, w profilu "Dziecko" znajdziemy produkcje dla dzieci z wyselekcjonowaną biblioteką do lat 12. Dziecko nie ma też dostępu do ustawień. Rodzice powinni wiedzieć, że taki profil można łatwo dostosować do wieku dziecka w funkcji Ochrona Rodzicielska. Stworzenie profilu jest łatwe - wystarczy wejść na stronę "Zarządzaj profilami" i kliknąć "Dodaj profil", zaznaczając okienko "Dziecko".

2. Ograniczenia wiekowe na Netflixie

Rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy trafią na nieodpowiednie dla siebie produkcje. Platforma ma funkcję ograniczenia wiekowego (7+, 13+, 16+, 18+). Aby ustawić filtr, należy wejść w "Zarządzaj profilami", następnie w "Ustawienia grup wiekowych" i przesunąć suwak, wybierając przedział wiekowy właściwy dla dziecka. Dzięki temu możemy mieć pewność, że maluch nie trafi na treści, do których nie powinien mieć dostępu.

3. Kontrola nad tym, jak długo dziecko ogląda Netflixa

Niektóre maluchy są prawdziwy serialomaniakami i potrafią bez końca oglądać ulubione tytuły. Jako rodzic możesz mieć wpływ na to, jak długo twoje dziecko będzie korzystać z platformy. Netflix ma funkcję "Automatycznego odtwarzania kolejnych odcinków", jednak rodzice mogą ją wyłączyć. Można to zrobić, wchodząc w zakładkę "Zarządzaj profilami".

4. Możesz "usunąć" dany tytuł z platformy Netflix

Rodzic ma również wpływ na to, jakie produkcje na Netflixie będzie oglądało jego dziecko. Nie musisz się przejmować, że trafi ono na nieodpowiedni tytuł lub bajkę o duchach. Netflix ma funkcję, dzięki której rodzic może usunąć dowolny film lub serial z biblioteki dziecka. By to zrobić, trzeba wejść w opcję "Zarządzaj profilami", a następnie wcisnąć "Edytuj" i wpisać hasło. Następnie pojawi się pole - to tam należy wpisać tytuł, który ma zniknąć z profilu dziecka.

5. Historia oglądania na Netflixie, czyli nic się nie ukryje

Netflix ma również funkcję historii oglądania, dzięki temu rodzic może w każdej chwili sprawdzić, jakie produkcje zainteresowały w ostatnim czasie ich pociechy. Wystarczy sprawdzić w sekcji "Profile i kontrola rodzicielska" zakładkę "Moja aktywność".

6. Zabezpieczenie dla rodziców na Netflixie

Rodzice mogą również zabezpieczyć swój profil przed dziećmi. Pomaga w tym funkcja ustawienia kodu PIN. By zabezpieczyć dostęp, należy wejść w "Profile i kontrola rodzicielska", a następnie "Blokada profilu". Po wpisaniu hasła do konta można ustawić kod PIN.

Zobacz także:  Netflix podaje kody na filmy dokumentalne, dzięki którym szybciej dostaniesz się do danego gatunku

RadioZET.pl/Materiały prasowe Netflix