Zamknij

Netflix: na platformie pojawi się pierwszy polski film reżysera "Listów do M."

Roksana Orlicka
28.04.2020 15:55
Na Netflixie pojawi się pierwszy polski film
fot. Shutterstock

Netflix zbiera filmy i seriale z całego świata. Na platformie pojawiła się już polska produkcja, zapowiadane są kolejne. Wiadomo też, że powstanie pierwszy polski film, który będzie można zobaczyć na Netflixie. Zdradzamy szczegóły.

Netflix: na platformie pojawi się pierwszy polski film reżysera "Listów do M.". Nie będzie to jednak komedia romantyczna, a czarna komedia. Zdradzamy szczegóły, do których dotarł portal naekranie.pl.

Zobacz także: Netflix: nowości na maj 2020. Lista premier filmów i seriali. Co będzie można zobaczyć?

Netflix: na platformie pojawi się pierwszy polski film

Na Netflixie można znaleźć polskie produkcje, jednak do tej pory zapowiadano jedynie seriale. Uznanie zagranicznych widzów zdobył serial "1983" w reżyserii Agnieszki Holland. Międzynarodową sławę zyskał także "Wiedźmin" oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Przy produkcji pracował Tomasz Bagiński.

Tym razem na Netflixie miałby się pojawić polski film. Jak donosi naekranie.pl, na razie ustalono jego roboczy tytuł - "All My Friends Are Dead". Ma to być czarna komedia, opowiadająca o imprezie, której uczestnicy popełniają samobójstwo. Nie podano jeszcze pełnej obsady.

Wiadomo, że za reżyserię filmu będą odpowiedzialni Mitja Okorn ("Listy do M.") i Jan Belcl ("Planeta singli"). Premiera filmu ma się odbyć pod koniec 2021 roku. Jednak obecnie prace są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa

Zobacz także: Netflix: 50 tytułów zniknie z platformy. To ostatni dzwonek, by je zobaczyć [LISTA]

Zagłosuj

Uważasz, że na Netflixie powinno się pojawiać więcej polskich produkcji?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/naekranie.pl/RO