Zamknij

Netflix stworzy własny dokument o Britney Spears. Co wiemy o produkcji?

16.02.2021 15:46
Netflix stworzy własny dokument o Britney Spears. Co wiemy o produkcji?
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Britney Spears jest obecnie na językach całego świata. Dokument "Framing Britney Spears" odbił się szerokim echem i wywołał wiele emocji. Teraz Netflix stworzy własną produkcję. Co o nim wiemy?

Britney Spears to legendarna piosenkarka, o której jest ostatnio niezwykle głośno. Wszystko za sprawą głośnego dokumentu "Framing Britney Spears" skupiającego się na kulisach jej kariery i burzliwego życia. Platforma Netflix zapowiedziała własny film dokumentalny poświęcony słynnej artystce. 

Netflix stworzy własny dokument o Britney Spears 

"Framing Britney Spears" to dokument wyprodukowany przez New York Times, który zadebiutował na platformie Hulu w lutym 2021 roku i szybko zyskał rozgłos. W swojej narracji kładzie on nacisk na mizoginistyczne podejście mediów do Britney Spears oraz to, jak konserwatywne poglądy ojca wpłynęły na jej życie. Za sprawą "Framing Britney Spears" były partner piosenkarki, Justin Timberlake, wystosował oficjalne oświadczenie, w którym przeprosił za sposób traktowania kobiet (w tym Britney), jakiego się dopuszczał. 

Dokument Netflixa nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Wiemy jednak, że za jego powstanie odpowie specjalistka od produkcji z gatunku true crime - Erin Lee Carr, która stworzyła już między innymi dokument "Kocham cię, teraz umieraj". Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy dokument o Britney Spears zadebiutuje w bibliotece Netflixa.