Zamknij

Netflix: ukryte opcje, które ułatwiają korzystanie z platformy. To warto wiedzieć

Roksana Orlicka
26.05.2020 14:15
Netflix ukryte opcje, które ułatwiają korzystanie z platformy
fot. Shutterstock

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce, ale pewnie tylko niewielu użytkowników słyszało o ukrytych opcjach, które znacznie ułatwiają korzystanie z Netflixa. Poniżej przybliżyliśmy kilka z nich.

Netflix: ukryte opcje, które ułatwiają korzystanie z platformy. Nie są one szeroko komunikowane, dlatego niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tych udogodnień. Warto wspomnieć o tym, że na platformie wciąż pojawiają się nowe opcje. Mowa między innymi o rankingu najpopularniejszych obecnie filmów i seriali. Ma to być pomocne dla użytkowników w wyborze odpowiedniego dla siebie filmu lub serialu.

To jednak tylko jedna z niewielu opcji. Poniżej zebraliśmy kilka przykładów tego, jak ułatwić sobie korzystanie z Netflixa.

Zobacz także: Wiosna Filmów: pierwszy festiwal online. Kiedy i na jakich zasadach? 

Netflix: ukryte opcje, które ułatwiają korzystanie z platformy

Netflix jest jedną z najpopularniejszą z platform streamingowych na świecie. W czasie pandemii koronawirusa spędzaliśmy jeszcze więcej czasu na oglądaniu filmów i seriali. Okazuje, że się na Netflixie jest kilka opcji, które ułatwiają korzystanie z platformy. Wystarczy wiedzieć, jak z nich skorzystać. Poniżej zebraliśmy te najbardziej przydatne. 

 • Netflix może blokować zwiastuny

Jedni uwielbiają zwiastuny - dzięki nim mogą wybrać odpowiedni dla siebie tytuł. Dla innych jest to jednak denerwujący mechanizm. Okazuje się, że automatyczne pojawianie się zwiastunów produkcji Netflixa można wyłączyć. Wystarczy wejść w opcję "ustawienia odtwarzania". Znajdziemy tam wariant "automatycznie odtwarzaj podglądy podczas wyszukiwania na wszystkich urządzeniach" - wystarczy go wyłączyć.

 • Netflix pozwoli ci się oderwać od serialu

Jest środek nocy, jutro musisz iść do szkoły lub pracy, ale nie możesz się oderwać od serialu - wszyscy to znamy. Netflix znalazł sposób na to, by ci pomóc. W panelu "ustawienia odtwarzania" możemy znaleźć opcję "automatyczne odtwarzanie następnego odcinka" - wystarczy ją wyłączyć, a do serialu można wrócić w innym momencie.

 • Netflix ma wpływ na jakość filmów i seriali

Niektórym osobom jakość oglądanego filmu wcale nie przeszkadza, inni oczekują jednak świetnego obrazu. Jeśli masz problemy z połączeniem internetowym, czyli również z jakością, to powinieneś wiedzieć o opcji, która znajduje się w profilu. Trzeba kliknąć "ustawienia odtwarzania", a następnie wybrać kategorię "użycie danych na ekran" i zaznaczyć opcję "wysokie". Od razu zauważycie poprawę.

 • Netflix ustawi napisy pod twój gust

Netflix ma szerokie opcje personalizacji profilu. Możemy mieć wpływ na to, jak wyglądają napisy. Opcję zmiany znajdziemy w moim profilu, na następnie w kategorii "wygląd napisów". Można wybrać wielkość czcionki, ustawić kolory, ale także styl. Warto wiedzieć, że ta opcja działa jedynie na komputerze. 

 • Netflix pozwoli na oglądanie filmów i seriali bez internetu

To świetna opcja zwłaszcza w podróży lub podczas urlopu w głuszy. Seriale i filmy Netflixa można oglądać bez dostępu do internetu. Wystarczy pobrać film lub pojedyncze odcinki seriali, a następnie oglądać je w trybie offline. Warto wiedzieć, że jest to opcja na urządzenia mobilne. Wystarczy mieć na telefonie aplikację Netflixa.

 • Netflix usunie z historii serial, którego nie chcesz dalej oglądać

Czasami wybranie nowego serialu to metoda prób i błędów. Zdarza się, że wybieramy serial, ale kompletnie nas nie wciągnie i nie zamierzamy go kończyć. Możemy go wciąż znaleźć w zakładce "Oglądaj dalej", chociaż wcale nie mamy na to ochoty. Tę opcję można wyłączyć. Wystarczy wybrać opcję "moja aktywność", następnie znaleźć konkretny tytuł i wybrać opcję "ukryj w historii oglądania".

 • Netflix bez myszki, czyli skróty klawiszowe 

Netflixa można oglądać bez myszki. Wystarczy znać odpowiednie skróty klawiszowe:

 • M - wycisz
 • Strzałka w górę - zrób głośniej
 • Strzałka w dół - zrób ciszej
 • Enter - zrób pauzę
 • F - tryb pełnoekranowy
 • Esc - opuszczenie trybu pełnoekranowego
 • Shift + strzałka w prawo - przewiń do przodu
 • Shift + strzałka w lewo - przewiń do tytuł

Zobacz także: HBO GO: jeszcze w maju z platformy zniknie ponad 70 produkcji. W tym największe hity filmowe 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" 

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZET.pl/refinery29.com/RO