Zamknij

Netflix wprowadza nowy system weryfikacji. Dzielenie konta będzie trudniejsze

08.06.2021 14:03
Netflix
fot. Shutterstock

Netflix wprowadza zmiany, o których powinien wiedzieć każdy użytkownik. Dotyczą one dzielenia konta z innymi osobami. Od teraz nie będzie to takie łatwe. Jakie zmiany zostały wprowadzone i na czym polegają? Podajemy szczegóły.

Netflix wprowadza nowy system weryfikacji. To ważna wiadomość dla wszystkich osób, które korzystają z platformy. Nowe zmiany sprawią, że trudniejsze będzie dzielenie się kontem. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że Netflix nie wprowadził zakazu dzielenia kont, ale jak podaje Onet - nie będzie to już takie łatwe. Poniżej podajemy szczegóły.

Zobacz także: Jennifer Lopez podpisała olbrzymi kontrakt z Netflixem. Jakie filmy stworzy dla platformy?

Netflix wprowadza nowy system weryfikacji. Dzielenie konta będzie trudniejsze

Informacje dotyczące tego, że Netflix wprowadzi zmiany w systemie dzielenia kont, krążyły już od dawna. Pojawiają się pierwsze zmiany w tym temacie, chociaż nie oznaczają one zakazu dzielenia konta. Będzie jednak trudniej. Jak podaje Onet - Netflix nadal chce zapobiec dzieleniu kont między osobami, które nie mieszkają w jednym domu.

Na ekranie będzie pojawiał się komunikat "Pomóż nam potwierdzić, że to twoje konto. Możemy wysłać kod weryfikacyjny na adres e-mail lub numer telefonu". Zatem osoba, do której jest przypisane konto, ma możliwość potwierdzenia dostępu. Po wybraniu jednej z dwóch metod otrzymujemy specjalny kod - konieczne jest jego wprowadzenie, by przeglądać zawartość biblioteki Netflixa.

Nie jest pewne, jak często trzeba będzie powtarzać weryfikacje. Warto wspomnieć, że regulamin korzystania z Netflixa zakłada, że można korzystać z platformy na kilku urządzeniach, ale w obrębie jednego mieszkania lub domu. Czy za jakiś czas nie będzie można dzielić Netflixa ze znajomymi? Na razie nie wprowadzono takiej zmiany, ale nie jest to wykluczone.

Zobacz także: Jean-Claude Van Damme wraca do akcji! Netflix zaprezentował zwiastun filmu "Ostatni najemnik"

RadioZET.pl/Onet.pl