Zamknij

Netflix współpracuje z nagrodzonym Oscarem studiem Aardman. Co już wiemy o animacji "Robin Robin"?

12.10.2021 12:23
Robin Robin - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Rudzik Rudzia” (org. „Robin Robin“) to najnowsza poklatkowa animacja uznanej wytwórni Aardman, która powstaje specjalnie dla Netflixa. O czym opowie nowy film producentów „Wallace’a i Gromita”?

„Rudzik Rudzia” to nowa animacja studia filmowego Aardman, które dało nam nagrodzone Oscarem „Wallace’a i Gromita: Klątwy Królika”. Dzieło powstaje specjalnie na potrzeby platformy streamingowej Netflix. Animacje wytwórni charakteryzują się specyficznym stylem poklatkowej animacji, najczęściej z udziałem charakternych zwierząt. Tak jest i tym razem. Głównym bohaterem „Robin Robin” jest ptaszek, który został w dzieciństwie wychowany przez myszy i przez to czuje się jak jedna z nich. Kiedy nadchodzą święta Bożego Narodzenia – „czas, gdy marzenia ludzi się spełniają” – Robin liczy, że i jego życzenie się spełni. To, co nastąpi później to seria urokliwych perypetii.

„Rudzik Rudzia” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Rudzik Rudzia” – twórcy i obsada

Autorami scenariusza i reżyserami animacji są Michael Please i Daniel Ojari. W oryginalnej obsadzie głosowej usłyszymy takich aktorów i aktorki jak: Gillian Anderson, gwiazda „Hannibala”, „Sex Education” i „Z Archiwum X”, czy Richard E. Grant, Adeel Akthar, Bronte Carmichael.

„Rudzik Rudzia” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 24 listopada.

Czytaj także:  "Film o pszczołach" nie jest dla dzieci? Gwiazdor animacji przeprasza za seksualne odniesienia

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix/YouTube