Zamknij

Netflix za darmo – nowa promocja. Gigant VOD testuje darmowe dostępy na weekend

21.10.2020 17:49
Netflix za darmo – nowa promocja. Gigant VOD testuje darmowe dostępy na weekend
fot. Anna Golaszewska/East News

Netflix jest najważniejszym światowym graczem platform VOD. Chcąc zachować ten status, testuje nowe rozwiązania. Tym razem – darmowy dostęp dla użytkowników w weekendy.

Netflix to największa platforma streamingowa na świecie. Posiada obecnie prawie 200 mln użytkowników, którzy aktywnie korzystają z jego zasobów. Netflix to siła, z którą należy się liczyć. Gigant, tak jak i inne korporacje, pozostaje jednak wciąż głodny. Testuje więc kolejne pomysły, mające na celu dotarcie z usługą do nowej rzeszy potencjalnych klientów. Tym razem oferując im darmowy dostęp do usługi.

Netfilx za darmo na weekend

W tym miejscu warto przypomnieć, że przed tak wysokim wzrostem popularności Netfliksa, platforma udostępniała swoją bibliotekę przez darmowy miesięczny okres próbny. W wyniku nadużyć z zakładaniem coraz to nowych kont, usługa została jednak zawieszona. Teraz jednak włodarze postanowili przetestować nowe rozwiązanie – darmowe dostępy w weekend.

Zobacz także

Netflix za darmo – jak uzyskać dostęp?

Najnowszy pomysł Netfliksa to oferowanie mieszkańcom wybranych krajów dostępu do usługi w konkretnym terminie. Testy rozpoczną się 4 grudnia w Indiach. 

Greg Peters, dyrektor operacyjny i dyrektor do spraw produktu oświadczył:

„Jesteśmy podekscytowani pomysłem i zobaczymy jak się sprawdzi. Planujemy zaoferować wszystkim krajom dostęp do Netfliksa za darmo przez weekend. To świetny sposób na zaprezentowanie naszej nowej, szerokiej oferty. Mamy nadzieję, że uda się nam w ten sposób zachęcić nowych użytkowników do rejestracji”.

Mężczyzna zdradza, że jeśli promocja się przyjmie, pomysł zostanie rozszerzony na kolejne kraje i rynki.

Czytaj także: Zmiany na Netflixie. Zniknie irytujący użytkowników komunikat