Zamknij

Netflix zdecyduje, co ściągnąć Ci na telefon. Gigant VOD testuje nową funkcję

25.02.2021 13:01
Downloads for You - Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix, czyli największy gracz na rynku VOD, ciągle doskonali swój produkt, zdając sobie sprawę, że konkurencja nie śpi. Platforma dodała właśnie nową, zaskakującą funkcję.

Netflix to największa platforma streamingowa na świecie. W 2021 roku ogłoszono, że serwis posiada już ponad 203 mln subskrybentów. Konkurencja jednak nie śpi. Jak grzyby po deszczu w kolejnych miesiącach pojawiają się nowe serwisy VOD, które znaczenie zmieniają wygląd rynku rozrywki na żądanie. Netflix zdaje sobie też sprawę, że Disney+ powoli zaczyna doganiać słynny serwis z czerwonym logo. Dlatego też firma stale stawia na innowację i nowe rozwiązania technologiczne, które mają pomóc w utrzymaniu poziomu odbiorców na stale rosnącym poziomie. Właśnie ogłoszono nowy rodzaj funkcji Smart Downloads.

Zobacz także

Downloads For You – na czym polega nowa funkcja Netflixa?

Download for You to nowa odsłona funkcji Smart Downloads, która od 2018 dostępna jest na urządzeniach mobilnych z aplikacją Netflixa. Nowa odsłona tej funkcji ma zaś polegać na tym, że serwis sam zdecyduje, jakie produkcje ściągnąć na nasz dysk. Ma to być działanie na tzw. „czarną godzinę”, gdy znajdziemy się w sytuacji, gdy nie mamy dobrego zasięgu sieci komórkowej, bądź Wi-Fi i nie możemy z tego powodu obejrzeć interesującej nas produkcji. 

Nowa wariacja Smart Downloads na podstawie naszej dotychczasowej historii oglądania oraz wystawionych przez nas ocen, zdecyduje, które produkcje z podobnego gatunku, czy rodzaju może nas zainteresować i ściągnie je na nasz dysk, by były dostępne w trybie offline. 

Funkcja ma zostać uruchomiona automatycznie, ale oczywiście w ustawieniach aplikacji można zmienić wszystkie jej parametry. Przede wszystkim - ustawić ilość miejsca na dysku, które produkcje „na czarną godzinę” mogą zająć. Obecnie funkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android, zaś wersja na iOS przechodzi właśnie fazę testów.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: Netflix podaje nowości na marzec 2021. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]

Radiozet.pl/KomputerŚwiat/materiały prasowe Netflix