Zamknij

Netflix zapowiada ekranizację dystopijnej powieści "Uglies". Joey King w obsadzie

01.10.2020 14:27
Joey King w ekranizacji "Uglies" od Netflixa
fot. Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

"Uglies" to popularna powieść dla nastolatków przedstawiająca dystopijną wersję świata. Co wiemy o ekranizacji, którą wyprodukuje platforma Netflix? Kiedy premiera filmu "Uglies"? Poniżej znajdziecie pierwsze szczegóły.

"Uglies" to powieść autorstwa Scotta Westerfelda, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Brzydcy". Opowiada ona historię młodej dziewczyny, która bardzo pragnie być piękna i żyć wiecznie szczęśliwym życiem. Ile jednak będzie w stanie poświęcić, by to osiągnąć? Jak wysoką cenę ma piękno zewnętrzne? 

"Uglies" - ekranizacja powieści dla nastolatków od Netflix

Ekranizacja "Uglies" powstaje na zamówienie platformy Netflix. Za produkcję odpowiadają studia Davis Entertainment Company, Anonymous Content, Industry Entertainment oraz Wonderland. Reżyserią zajmie się McG (człowiek, który dał światu dwie części prześmiewczego horroru "Opiekunka"), scenariusz zaś przygotuje Krista Vernoff.

Zobacz także

W roli głównej zobaczymy Joey King - młodą aktorkę, która niedawno zachwyciła świat swoją kreację aktorską w serialu "The Act". Oprócz występu w głównej roli, King pełnić będzie również rolę producentki wykonawczej, wspólnie z Jamiem Kingiem oraz autorem książkowego pierwowzoru

W naszym kraju książka "Uglies" ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont, a oficjalny opis jej fabuły brzmi następująco:

Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka Tally, nie podziela jej entuzjazmu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta. Po zniknięciu Shay Tally odkrywa, że nawet w raju nie wszystko jest śliczne. Musi wybierać: albo odszuka Shay i zdradzi władzom miejsce jej pobytu albo też nigdy nie stanie się piękna. Decyzja, którą podejmie, na zawsze odmieni jej świat.

Opis książki "Uglies", wyd. Egmont

Zobacz także

"Uglies" - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy ukaże się film "Uglies". Z uwagi jednak na to, że prace nad produkcją dopiero ruszyły (scenariusz nie powstał jeszcze w całości), premiery można spodziewać się najwcześniej pod koniec 2021 roku.

Zobacz także