Zamknij

Netflix robi pierwszy polski serial. Klimat? Political fiction

Redakcja
13.09.2017 12:50
Netflix robi pierwszy polski serial. Klimat? Political fiction
fot. mat.prasowe

Netflix zapowiedział pierwszą oryginalną produkcję, która zostanie zrealizowana w Polsce. W projekcie zobaczymy polskich aktorów. Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Netflix. Pierwszy polski serial

Światowa premiera serialu w serwisie Netflix odbędzie się w 2018 roku. Produkcja ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i przedstawiać
alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Z udostępnionych informacji wynika, że akcja ma dziać się w 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwudziestu latach pokoju i dobrobytu przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie zmieni polską rzeczywistość i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – oraz całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Producentem serialu został Frank Marshall, a scenariusz przygotował Joshua Long. Tytuł produkcji na razie nie został podany.

RadioZET.pl/SI