Zamknij

Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa. Obsada? Musiał, Chyra i Więckiewicz. Kto jeszcze?

Redakcja
17.01.2018 08:42
Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa. Obsada? Musiał, Chyra i Więckiewicz. Kto jeszcze?
fot. ons.pl

Według nieoficjalnych informacji w pierwszym polskojęzycznym serialu produkcji Netflixa pojawią się m.in. Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Reżyserkami produkcji są Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Polskojęzyczny serial Netflix

Światowa premiera serialu w serwisie Netflix przewidziana jest na 2018 rok. Produkcja ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i przedstawiać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

Z udostępnionych informacji wynika, że akcja ma dziać się w 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwudziestu latach pokoju i dobrobytu przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie zmieni polską rzeczywistość i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju oraz całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Serwis Filmstart.pl podał kilka nazwisk aktorów, którzy zagrają w produkcji. Będą to zatem Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Maciej Musiał, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się premiera serialu. Nie podano także tytułu. Netflix na razie nie komentuje projektu.

RadioZET.pl/SI/Wirtualne Media